Nie masz czasu na pranie? Tą miksturą odświeżysz ubranie w 5 minut

Czasami ubrania wyciągnięte z pralki przesiąkają nieprzyjemnym zapachem wilgoci i starych detergentów. Jak się go pozbyć? Nie musisz nastawiać kolejnego prania, czy zmieniać płynu do płukania. Wystarczy, że skorzystasz z prostego triku, a brzydka woń zniknie w mgnieniu oka.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Nawet jeśli ubrania wyglądają na nieskazitelnie czyste, mogą mieć nieprzyjemny aromat. Brzydki zapach pojawia się często tuż po wyciągnięciu odzieży z prania. Jaki jest tego powód i czy można go rozwiązać? Poznaj przyczyny i dowiedz się, jak odświeżyć garderobę w zaledwie kilka minut.

Zobacz wideo Sposoby na pogniecione ubrania

Dlaczego ubrania śmierdzą zaraz po praniu? Poznaj najczęstsze powody

Czujesz, że ubrania mają nieprzyjemny zapach, a dopiero co wyciągnęłaś je z pralki? Najczęściej oznacza to, że w urządzeniu pojawiła się pleśń. Aby się jej pozbyć i zabezpieczyć sprzęt przed ponownym pojawieniem się grzyba, co najmniej raz w miesiącu korzystaj z programu o wysokiej temperaturze. Może to być nawet 90°C. W takim trybie warto prać m.in. ręczniki lub stare szmatki. Jednocześnie oczyścisz pralkę z pleśni i pozbędziesz się zarazków z tkanin.

W przypadku niektórych ubrań za brzydki zapach odpowiada... materiał, z którego są wykonane. Substancje takie jak henna, czy chinolina wydalają nieprzyjemną woń po kontakcie z detergentami. Jeśli chcesz uniknąć tego problemu, przed praniem namocz ciemną odzież w occie, natomiast w pralce ustaw program o temperaturze 30 stopni Celsjusza. Pamiętaj także o użyciu odpowiedniej ilości proszku i płynu do płukania. Za dużo detergentów wzmocni niechciany zapach.

Domowy odświeżacz do ubrań. Wystarczy skorzystać z dwóch produktów

Co zrobić, jeśli ubrania na dobre przesiąkły niechaną wonią? W takich sytuacjach świetnie sprawdzi się domowy odświeżacz do odzieży. Jego przygotowanie i użycie jest banalnie proste. W zaledwie kilka minut od spryskania stroju specyfikiem brzydki zapach ustąpi przyjemnemu aromatowi.

Jak przygotować odświeżacz do ubrań w domu? Na wstępie przygotuj 500 ml wody, oraz po 2 łyżki sody oczyszczonej i płynu do zmiękczania tkanin. Połącz składniki i mieszaj do uzyskania jednolitej konsystencji. Następnie przelej preparat do butelki ze spryskiwaczem. Rozprowadź środek po śmierdzących ubraniach, a w krótkim czasie poczujesz od nich przyjemny zapach. Szybko schowaj je do szafy, a aromat rozprzestrzeni się na całej garderobie.

Więcej o: