Podniosła poduszki z kanapy i nie mogła uwierzyć. "Zobaczcie, co znalazłam"

Podczas sprzątania zdarza nam się zapominać o niektórych zakamarkach. Pewna tiktokerka podzieliła się nagraniem, w którym pokazała, co znalazła pod poduszkami w kanapie. Takiego znaleziska się nie spodziewała.

@nowoczesne_kury_d to profil na TikToku dwóch kobiet, które na co dzień dzielą się domowymi trikami ułatwiającymi życie. Oprócz pokazywania ciekawych sposobów na sprzątanie, czy sposobów na zamykanie żywności bez specjalnej zgrzewarki, co jakiś czas dzielą się też innymi rzeczami. Tym razem jedna z kobiet pokazała, co znalazła pod poduszkami na kanapie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Anna Mucha zatrudniła ekipę do układania kartonów w piwnicy

Zdjęła poduszki z kanapy. Pokazała, co znalazła pod spodem

Tiktokerka na samym początku nagrania pokazała czystą, zadbaną kanapę. Postanowiła jednak pokazać, co znalazła pod poduszkami do siedzenia, których większość z nas nie zdejmuje zbyt często. Choć sprzątamy i staramy się utrzymać w domu czystość, istnieją takie zakamarki, o których zwyczajnie zapominamy. W nich również gromadzi się sporo brudu.

- Zobaczcie, co znalazłam dzisiaj pod poduszkami na kanapie — powiedziała. - Czy wy też zapominacie o tych miejscach? Skarpetka, popcorn, gumka do włosów i nawet puzzel — wymieniła tiktokerka. Na szczęście kobiecie udało się w mig uporać ze sprzątaniem, jednak sytuacja nie zawsze jest taka prosta. O czym jeszcze zazwyczaj zapominamy podczas sprzątania?

Jakie miejsca omijamy podczas sprzątania? O nich lepiej nie zapominać

Niektórzy lubią sprzątanie, podczas gdy inni wręcz go nienawidzą. Nie ulega jednak wątpliwości, że w trosce o komfort życia warto robić to regularnie. Czasem zdarza się jednak, że usuwamy wierzchnią warstwę brudu, nie zważając na zakamarki i inne powierzchnie, na których również kryje się bałagan. Na co warto zwrócić uwagę?

  1. Liście roślin. One również się kurzą, dlatego należy regularnie usuwać brud miękką, zwilżoną ściereczką. Rób to ostrożnie, by nie uszkodzić liści.
  2. Włączniki. Podczas sprzątania kontaktów należy zachować szczególną ostrożność, jednak o tym miejscu również nie powinno się zapominać. Wystarczy, że przetrzesz je z zewnątrz ręcznikiem papierowym.
  3. Listwy przypodłogowe. Podczas odkurzania i zmywania podłóg mało kto o nich pamięta. To jednak miejsce, w którym gromadzi się sporo kurzu i brudu, dlatego warto regularnie je czyścić.
  4. Klamki i uchwyty szafek. Dotykamy ich praktycznie codziennie, pozostawiając sporo bakterii. Klamki również należy regularnie myć.
Więcej o: