Jak prać firanki? Z tym prostym trikiem odzyskają biel. "Już od 5 lat tak robię"

Jak prać firanki? Materiał zazwyczaj zajmuje sporo miejsca, dlatego niektórzy sporadycznie decydują się na włożenie go do pralki, lub odwlekają to w czasie. Okazuje się, że odpowiednia technika nie uszkodzi firanek, a na dodatek pozwoli im odzyskać dawną biel. Oto co należy zrobić.

Niektóre osoby piorą firanki niezwykle rzadko, bo zaledwie kilka razy w roku przed ważnymi świętami i wizytą gości. To spory błąd, ponieważ na materiale szybko osiada kurz i zabrudzenia. Okazuje się też, że czasem zwyczajnie nie wiemy, jak zrobić to prawidłowo. Sprawdź, jaki wybrać program, by cieszyć się czystym materiałem na długo. Zdradzamy też triki na wybielanie firanek, dzięki czemu będą zachwycać latami.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Idealnie białe firanki? Dwa domowe sposoby

Jak prać firanki w pralce? Jaki program wybrać? 

Firanki nie powinny być prane w wysokiej temperaturze i obrotach. Przed podjęciem działania najpierw zerknij na informacje zamieszczone na metce przez producenta. Jeśli możesz wyprać materiał w pralce, wybierz program do 30 stopni. W niektórych pralkach możesz też wybrać "pranie ręczne" lub "pranie firan". Obroty powinny być niskie. Jeśli nie chcesz, by firanki były mocno pogniecione, przed włożeniem do pralki możesz złożyć je w kosteczkę. Warto suszyć na słońcu. Dzięki promieniom słonecznym materiał będzie delikatnie jaśniejszy.

Co dodać do prania firan, żeby były białe? Ten produkt to hit

Tiktokerka @patitv_pl jakiś czas temu podzieliła się trikiem na idealnie białe pranie. Kobieta poinformowała, że metoda sprawdzi się zarówno na firankach, jak i na skarpetkach lub koszulach. Wystarczy, że wsypiesz do bębna 1 lub dwa opakowania proszku do pieczenia, dodasz firanki, standardowe środki czyszczące i włączysz program. Po wszystkim okaże się, że materiał został skutecznie wybielony.

Pod nagraniem pojawiło się mnóstwo komentarzy zainteresowanych metodą internautów. Niektórzy podzielili się własnymi trikami na wybielanie materiałów. W wielu komentarzach proponowano też wykorzystanie sody oczyszczonej.

A mi mama zawsze mówiła, że z sodą takie będą efekty.... ale no, spróbuję.
Polecam, już od 5 lat tak robię.
Ooo, ciekawy sposób.
Wypróbuję! Oby mi się ... upiekło.
Prostszym sposobem jest wsypanie 2 łyżek sody oczyszczonej, stosuję od lat. Proszek do pieczenia to też soda, ale z dodatkami, które się osadzają.
Więcej o: