Jak wyczyścić srebro w kilka minut? Zanurz w wodzie z tym dodatkiem. Blask oślepi nawet sąsiadkę

Czym wyczyścić srebro, by znów wyglądało jak nowe? Okazuje się, że niezawodny sposób masz na wyciągnięcie ręki. Nie musisz szorować srebrnej biżuterii, żeby nabrała blasku. Wystarczy zanurzyć ją w odpowiedniej mieszance, a ponownie zachwyci wyglądem.

Każdy z nas może znaleźć w swoim domu różne przedmioty wykonane ze srebra. Czy to biżuterię, czy sztućce. Jeśli pokrył je osad i nie wyglądają już tak pięknie jak wtedy, gdy były nowe, zrób jedną rzecz. Błyskawicznie przywrócisz im dawny blask bez wysiłku oraz szorowania. Co będzie ci potrzebne? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Jak pozbyć się papierosowego zapachu z mieszkania? Oto nasze myki

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czyszczenie srebra jeszcze nie było tak szybkie i łatwe. Wystarczą dwa składniki

Jessie jest użytkowniczką TikToka, która regularnie publikuje materiały dotyczące urodowych i domowych porad, które mają ułatwić codzienność. Na jej profilu @jessiee_marie można znaleźć także sprytny trik, który pomoże doczyścić srebro. Co zrobiła, by usnąć brzydki osad ze srebrnej biżuterii? Wykorzystała jedynie dwa składniki, które każdy z nas prawdopodobnie ma już w kuchni.

Jessie pokazała jak okrywa wnętrze miseczki folią aluminiową. Na tak przygotowane dno naczynia układa biżuterię, posypuje ją obficie sodą oczyszczoną, a następnie dolewa bardzo gorącą wodę w takiej ilości, by jedynie zakryć srebro. W takiej mieszance należy pozostawić biżuterię na kilka minut, a następnie opłukać ją pod bieżącą wodą, by znów wyglądała jak nowa. W sekcji komentarzy możemy znaleźć zalecenia osób, które korzystały z triku Jessie. Użytkownicy TikToka podpowiadają, że wystarczy pozostawić srebro w miseczce już 20 minut, żeby doskonale się prezentowało.

Robię tak cały czas z moją biżuterią.
Ja zostawiłam swoją biżuterię na 20 minut i zadziałało!
Wow, teraz twoja biżuteria wygląda jak nowa.

Czym wyczyścić srebro? Sięgnij po produkt z łazienki

Srebrną biżuterię błyskawicznie uratujesz też za pomocą pasty do mycia zębów. Wystarczy odrobinę produktu nałożyć na miękką szczoteczkę i pocierać delikatnie srebrną powierzchnię. Możesz w tym celu użyć starej szczoteczki do zębów. Po chwili zmyj resztki produktu z biżuterii, a po nieestetycznym osadzie nie będzie już żadnego śladu.

Więcej o: