Skrzydłokwiat wystrzeli w górę i pięknie zakwitnie. Wystarczą resztki po porannym napoju

Skrzydłokwiat to roślina od lat ciesząca się niesłabnącą popularnością. Pielęgnacja nie jest skomplikowana, dlatego wiele osób chętnie stawia kwiat na parapecie. Od czasu do czasu możesz jednak wzmocnić roślinę tanim i prostym w przygotowaniu nawozem. Szybko wystrzeli w górę i zachwyci.

Skrzydłokwiat oczyszcza powietrze i nie wymaga czasochłonnej opieki. Z powodzeniem nada się nawet dla początkujących ogrodników, którzy dopiero poznają tajniki pielęgnacji roślin. Warto od czasu do czasu wzmocnić roślinę zdrowotnym nawozem, który skutecznie wspomoże jej wzrost i zapewni piękne liście i kwiaty. Jak go przygotować? Skorzystaj z resztek po napoju, które zazwyczaj wyrzucasz do śmieci.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak dbać o sadzonki pomidora?

Czego nie lubi skrzydłokwiat? Zapewnij mu takie warunki

Skrzydłokwiat, choć mało wymagający, rozwinie się pięknie w korzystnych dla niego warunkach. Przede wszystkim latem powinien przebywać w pomieszczeniu o temperaturze do 25 stopni Celsjusza. Lepiej chronić go przed przeciągami i gwałtownymi zmianami temperatury. Stanowisko powinno być delikatnie nasłonecznione, gdyż bez promieni nie zakwitnie. Nie wystawiaj jednak rośliny bezpośrednio na słońce, by nie poparzyć liści. Latem warto zraszać liście skrzydłokwiatu nawet codziennie. Wykorzystaj do tego miękką wodę, na przykład deszczówkę. Podlewaj 2-3 razy w tygodniu, by podłoże było lekko wilgotne, ale nie całkiem mokre.

Jak ożywić skrzydłokwiat? Wykorzystaj resztki po porannej kawie

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że jednym z najprostszych sposobów na odżywienie skrzydłokwiatu jest wykorzystanie fusów po porannej kawie. Choć wyrzucamy je do śmieci, to bogate źródło azotu, fosforu, magnezu i potasu. Poza tym poprawiają drenaż, oraz zatrzymują wodę i napowietrzają. Zmieszaj je z ziemią w doniczce, a stopniowo uwolnią się w glebie i wpłyną pozytywnie na wzrost. Jeśli obawiasz się wykorzystania fusów, nie musisz mieć oporów. Skrzydłokwiat jest rośliną kwasolubną, dlatego produkt mu nie zaszkodzi. Jeśli nie chcesz mieszać fusów z ziemią, możesz też dodać ich niewielką ilość do wody i podlać roślinę.

Więcej o: