Wkładam 2 kostki do chlebaka. Chleb nie pleśnieje i jest mięciutki nawet przez 2 tygodnie

Dobry bochenek chleba to podstawa w większości kuchni. To frustrujące, gdy nagle staje się czerstwy, wcześniej niż powinien. Jak przechowywać pieczywo, aby dłużej zachowało świeżość? Wystarczy użyć równie popularnego produktu.

Mimo całej radości ze spożywania np. w formie kanapek albo dodatku do dań, jaką chleb przynosi, ma on poważną wadę. Mowa o krótkim terminie przydatności do spożycia. Bez względu na to, czy jest kupiony w sklepie, pochodzi z piekarni czy jest domowej roboty, chleb pozostaje świeży dłużej, gdy znajduje się w stosunkowo szczelnym otoczeniu, ponieważ cyrkulacja przyspiesza proces czerstwienia. Okazuje się, że istnieją również pewne mało znane triki, o których mogłaś nie wiedzieć, a pomogą zaoszczędzić.

Zobacz wideo Przepis na szybki domowy chleb z ziaren. Nie potrzebujesz ani mąki, ani drożdży

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wydłużyć świeżość chleba? Zainwestuj w chlebak lub szczelny pojemnik na pieczywo

Używanie pojemnika na chleb, czyli bez wątpienia najbardziej klasycznego sposobu przechowywania pieczywa to niezawodny sposób na przedłużenie życia bochenków. Działa lepiej niż hermetyczny pojemnik, ponieważ przepuszcza powietrze i zapewnia idealną równowagę między jego przepływem a wilgotnością, dzięki czemu pieczywo ani nie rozmoknie, ani nie wyschnie, co może się zdarzyć w zamkniętym plastiku. Może również zatrzymywać część światła, które wysuszy go, jeśli znajduje się w przezroczystej torbie. Dobrym rozwiązaniem są także woreczki lniane.

Sprytny sposób na przedłużenie świeżości pieczywa. Potrzebujesz jedynie... cukru

Wszystkie najlepsze rzeczy w życiu są ulotne. Podobnie jest w przypadku idealnie miękkiego bochenka świeżo upieczonego chleba, który nadaje się do spożycia przez 2 do 3 dni. Na szczęście wcale nie musi tak być. Rozwiązaniem jest cukier, a konkretniej uformowane z niego kostki. Produkt ten przedłuża świeżość pieczywa. Wystarczy włożyć 2-3 kostki cukru do chlebaka lub do pojemnika na pieczywo, w którym umieściłaś pokrojone kromki. Cukier zadziała jak konserwant, który pochłonie wilgoć, dlatego też świetnie zapobiegnie rozwojowi pleśni. Pamiętaj również, aby w razie potrzeby nadmiar pieczywa zamrozić.

Więcej o: