Przymocuj papier do pieczenia do mopa. Jeden problem przestanie spędzać ci sen z powiek

Posprzątanie niektórych zakamarków w domu nie jest proste. Na szczęście istnieją triki, które znacznie ułatwiają życie. Jednym z nich jest wykorzystanie papieru do pieczenia i mopa, którym zazwyczaj zmywasz podłogę. Oto co należy zrobić.

Sprzątanie nie zawsze jest proste. Czasem zdarza się, że mamy problem z dotarciem do niektórych miejsc, takich jak szafa wysoka prawie że pod sufit. Okazuje się, że nie musisz szukać stołka i wspinać się na drabinę, by zrobić porządek. Wystarczy, że skorzystasz z prostego triku ułatwiającego sprzątanie. Potrzebujesz jedynie mopa i arkusza papieru do pieczenia.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Anna Mucha zatrudniła ekipę do układania kartonów w piwnicy

Przymocuj papier do pieczenia do mopa. Szybko zapomnisz o uporczywym kurzu

Nie każdy zdaje sobie sprawę z ciekawych możliwości zastosowania papieru do pieczenia. Okazuje się, że produkt może posłużyć nie tylko w piekarniku, ale sprawdzi się też w sprzątaniu. Na czym polega ta metoda? Wystarczy, że przymocujesz kawałek papieru do mopa. Po przetarciu wysokich szafek i szaf w łatwy sposób zdejmiesz kurz. Jeśli nie chcesz, by osiadał na meblach, możesz też wyłożyć na nich całe arkusze. Dzięki temu, zamiast usilnie próbować zmyć kurz z górnych mebli, po prostu zdejmiesz papier, wyrzucisz go do śmieci i wyłożysz nowy.

Jak szybko i efektywnie sprzątać? Sprawdzą się też inne triki

Oprócz triku z wykorzystaniem mopa możesz też wypróbować inne, sprawdzone metody. Dzięki nim szybko przeprosisz się ze sprzątaniem, jeśli go nie lubisz, a powierzchnie zabłysną czystością.

  • Usuwanie przypaleń z garnka — Wlej na dno 2-3 łyżki płynu do płukania tkanin, odczekaj 2 godziny, wylej płyn i umyj garnek płynem do mycia naczyń.
  • Odświeżanie dywanu — Posyp go sodą oczyszczoną, a po 30 minutach odkurz. Nieprzyjemne zapachy szybko znikną.
  • Udrożnianie odpływu — Wlej do środka pół szklanki soli i zalej wrzątkiem. Resztki jedzenia i tłuszcz szybko spłyną.
Więcej o: