Naturalny oprysk na gąsienice? Nanieś na rośliny. Szkodniki wyniosą się gdzie pieprz rośnie

Gąsienice w ogrodzie potrafią być prawdziwym utrapieniem. Szkodniki żywią się pąkami oraz liściami upraw, co może prowadzić do ich stopniowego obumierania. Jak temu zapobiec i pozbyć się żyjątek? Wystarczy, że użyjesz domowego oprysku, a w mig zapomnisz o problemie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Gąsienice potrafią w krótkim czasie kompletnie zrujnować uprawy. Jeśli je tylko zauważysz, nie zwlekaj, tylko od razu postaraj się ich pozbyć. Pomoże ci w tym jeden trik, dzięki któremu larwy na dobre znikną z twojego ogrodu.

Zobacz wideo Jak pozbyć się mrówek? Do tajnej mikstury potrzebujesz pieprzu

Naturalny oprysk na gąsienice. Te zioła pozbędą się szkodników na długo

Jak przyrządzić ekologiczny oprysk na gąsienice? Będziesz potrzebowała do tego 300 gramów rumianku. Zalej suszone kwiaty wodą. Podtrzymuj temperaturę naparu przez kilka minut, uważaj jednak, żeby się nie zagotował. Następnie odstaw środek do ostygnięcia. Gdy się odpowiednio ostudzi, rozcieńcz go 3 litrami zimnej wody. Całość dokładnie wymieszaj i przelej do butelki ze spryskiwaczem.

Oprysk przygotowany w ten sposób nałóż na rośliny. Pamiętaj, aby przede wszystkim spryskać liście i młode pąki. Preparat pomoże ci nie tylko w walce ze szkodnikami, ale i wspomoże rozwój upraw. Środek na bazie rumianku m.in. poprawi odporność kwiatów, owoców i warzyw na różnego rodzaju choroby grzybicze. Stosuj go nie częściej niż dwa razy w tygodniu. Aby szybciej pozbyć się gąsienic, możesz do niego dodać kilka kropel szarego mydła. Dzięki temu składnikowi nie będą w stanie przyczepiać się do roślin.

Oprysk z ziemniaków uwolni ogród od gąsienic. Przepis jest banalnie prosty

Niezwykle skuteczny oprysk na gąsienice przyrządzisz także z liści i łodyg ziemniaków. Sposób przygotowania środka jest naprawdę prosty, jednak wymaga nieco cierpliwości. Zbierz około 1 kilograma wymaganych składników, po czym zalej je 10 litrami ciepłej wody. Odczekaj 3 godziny, a następnie przecedź napar. Podobnie jak w sposobie z rumiankiem, dla wzmocnienia efektu możesz do niego dodać trochę szarego mydła. Przelej preparat do atomizera i obficie spryskaj rośliny. Stosuj tę kurację 3 razy na miesiąc, a szkodniki szybko wyniosą się z ogródka.

Więcej o: