Jak pozbyć się mszyc z róż? Ogrodnicy od lat stosują ten oprysk. Szkodniki same spadają

Jak pozbyć się mszyc z róży domowym sposobem? Szkodniki atakujące roślinę mogą ją w szybkim czasie doszczętnie zniszczyć. Na szczęście domowe opryski szybko je zwalczą. Sprawdź, jak przygotować trzy domowe preparaty. Na który się zdecydujesz?

Róże w ogrodzie czasem padają atakiem mszyc, przez co tracą swoje piękno. Jeśli nie podejmiemy działań od razu po zauważeniu pierwszych szkodników, (często kłębią się pod spodem liści) zniszczenia będą ogromne. Okazuje się, że istnieją domowe opryski, którymi zwalczysz szkodniki i pomożesz roślinom się rozwinąć. Jak pozbyć się mszyc z róż?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Konturowanie różem? Tak!

Jak pozbyć się mszyc z róży domowym sposobem? Wystarczą trzy rzeczy

Na TikToku @pogotowieogrodowe jakiś czas temu opublikowano prosty przepis na oprysk zwalczający mszyce. Autor nagrania zaleca połączenie 1/3 szklanki oleju rzepakowego z 2 łyżeczką sody oczyszczonej. Dwie mikstury takiej łyżeczki wystarczy wymieszać z 1 szklanką wody, przelać do butelki z atomizerem i obficie spryskać róże, które zostały zaatakowane przez mszyce. Oprysk można powtarzać co dwa dni.

Jak samemu zrobić oprysk na mszyce? Pomóż różom produktem z kuchni

Innym sposobem na zwalczenie mszyc jest wykorzystanie oprysku z octu. Wystarczy połączyć 1 l wody, 100 ml kwasu i kilka kropli delikatnego płynu do naczyń, a później wstrząsnąć butelką. Dzięki płynowi do naczyń oprysk będzie utrzymywać się na liściach i na dłużej ochroni roślinę. Stosuj regularnie, a po szkodnikach za jakiś czas nie będzie śladu.

Czym pryskać róże? Domowe sposoby to klucz do sukcesu

Mszyce na różach pokonasz też, stosując oprysk z białej cebuli. Warzywo dodatkowo ochroni roślinę przed chorobami grzybowymi, a oprócz mszyc zwalczy również przędziorki, mączliki i zarazę ziemniaczaną.

  1. Posiekaj 100 g białej cebuli, włóż do garnka i zalej 10 l wody.
  2. Gotuj przez 30 minut na wolnym ogniu.
  3. Poczekaj, aż wywar ostygnie i przelej go do butelki z rozpylaczem.
  4. Spryskuj róże kilka razy w miesiącu, najlepiej wczesnym rankiem lub wieczorem. 
  5. Pozostałości oprysku możesz przechowywać w lodówce w szczelnie zamkniętych słoikach i zużyć w ciągu 3 miesięcy.
Więcej o: