Czy twój smartfon ma tę ukrytą funkcję? Potrząśnij i sprawdź

Niektórzy producenci dodają do telefonów komórkowych sprytne funkcje, z których nie każdy zdaje sobie sprawę. Okazuje się, że jedną z nich uruchamia się poprzez zwyczajne potrząśnięcie telefonem. Czy twoje urządzenie je posiada?

Aktualnie możemy kupić smartfon dostosowany do osobistych preferencji. Wszystko ze względu na to, że z roku na rok na rynku pojawia się coraz więcej różnych modeli. Niektórzy stawiają na dobre aparaty, inni na wysoką pamięć urządzenia, a jeszcze inni na prostą obsługę. Nie każdy wie, że niektóre funkcje są "ukryte" i mało który użytkownik zdaje sobie z nich sprawę. Masz tę funkcję w swoim telefonie?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Patrzyła w telefon i weszła pod jadący tramwaj... cudem przeżyła

Ukryta funkcja w smartfonie. Czy twój również ją ma?

Okazuje się, że iPhone'y firmy Apple kryją w sobie pewną ciekawą funkcję, z której mało który klient zdaje sobie sprawę. Podczas pisania na klawiaturze spróbuj potrząsnąć telefonem. Co się wtedy stanie? Inteligentny telefon poprzez komunikat na ekranie spyta, czy chcesz cofnąć wpisywanie poprzednich słów. Jeśli tak, należy to potwierdzić, dotykając ekran w odpowiednim miejscu.

Jak ma się sprawa w przypadku innych smartfonów? To zależy

Funkcja jest dostępna w telefonach firmy Apple, jednak w innych przypadkach sprawa ma się nieco inaczej. Okazuje się, że wszystko zależy od producenta smartfona, a potrząsanie może mieć inne funkcje, niż kasowanie wpisywanej frazy. Jak podaje portal "Dobre Programy", w przypadku telefonów marki Motorola potrząsanie najczęściej służy do obsługiwania wbudowanej latarki i aparatu do zdjęć.

Potrząsanie telefonem i związane z nim funkcje nie zawsze dotyczą też samego działania smartfona. Niektóre aplikacje wymuszają na użytkowniku potrząsanie nim podczas korzystania, a w innych działanie może też służyć do zgłaszania błędów w użytkowaniu.

Jakie "ukryte" funkcje może mieć twój telefon? Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę

Potrząsanie telefonem to niejedyne "ukryte" funkcje, które producenci umieszają w smartfonach. Jakie inne możesz jeszcze odkryć, celowo lub przypadkiem?

  • Podczas pisania przytrzymaj spację. Telefon pozwoli poruszać kursorem po całym obszarze pisanego przez ciebie tekstu.
  • "Tryb gościa". Jeśli oddajesz telefon na chwilę komuś innemu, w smartfonach z oprogramowaniem Android możesz wybrać w ustawieniach specjalny tryb, dzięki któremu ukryjesz prywatne pliki i informacje.
Więcej o: