Kosztuje 2 zł. Sprawi, że mycie kostki brukowej to będzie czysta przyjemność

Kostka brukowa jest świetnym rozwiązaniem, na które decyduje się wielu właścicieli działek. Od czasu do czasu warto jednak o nią zadbać, by pozbyć się plam oraz chwastów, które mogą psuć efekt wizualny. Szybko sobie z nimi poradzisz, sięgając po produkt za 2 zł.

Jeśli czyszczenie kostki brukowej kojarzy ci się z uporczywym szorowaniem tłustych plam i ręcznym usuwaniem chwastów, szybko odczarujesz te wspomnienia. Wystarczy, że sięgniesz po niezawodny produkt za 2 zł, który możesz mieć już w kuchennej szafce. W mig upora się z denerwującym problemem, przywracając kostce brukowej dawny wygląd.

Zobacz wideo Idealnie białe firanki? Dwa domowe sposoby

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zapomnij o plamach na kostce brukowej. Produkt za 2 zł szybko rozwiąże sprawę

Jeśli chcesz się pozbyć zarówno tłustych plam, jak i chwastów z kostki brukowej, sięgnij po jeden produkt. W wielu sklepach jedno opakowanie można kupić już za mniej niż 2 zł, a jeśli masz niewielki chodnik lub podjazd, taka ilość będzie wystarczająca do pokrycia całej kostki brukowej. Gdy chcesz usunąć z niej tłuste plamy, weź z kuchennej szafki sodę oczyszczoną. 3 łyżki połącz z wodą, by uzyskać gęstą pastę, a następnie nanieś ją szczoteczką na zabrudzenia. Pozostaw preparat na godzinę, a po tym czasie zmyj ściereczką nasączoną ciepłą wodą. Po plamach nie będzie śladu. W podobny sposób możesz wykorzystać również popularny napój typu cola. Polej nim zabrudzenia, po kilku godzinach zmyj wodą i gotowe. Kostka brukowa będzie wyglądała jak nowa.

Spryskaj kostkę brukową popularnym produktem. Po chwastach nie będzie śladu

Soda oczyszczona poradzi sobie świetnie nie tylko z plamami na kostce brukowej, lecz także z chwastami, które porastają szczeliny pomiędzy nią. Rozmieszaj 3 łyżki sody w litrze gorącej wody do połączenia się składników, a gdy płyn wystygnie, przelej go do opryskiwacza lub butelki z atomizerem. Spryskaj dokładnie wszystkie chwasty, a po 24 godzinach nie powinno być po nich śladu. Jeśli jednak to nie wystarczyło, ponownie powtórz cały proces, a problem błyskawicznie zniknie bez konieczności ręcznego wyrywania chwastów.

Więcej o: