Nawet 6 tys. zł! Tyle może wynieść dofinansowanie do deszczówki. Lepiej pospiesz się z wnioskiem

Od 2020 r. zainteresowani mogą brać udział w kolejnych edycjach programu "Moja Woda". Właśnie ruszył tegoroczny nabór. Sprawdź, czemu służy dofinansowanie i jak złożyć odpowiedni wniosek. Okazuje się, że należy dostarczyć go zarówno elektronicznie, jak i w formie papierowej.

"Moja Woda 2023" jest programem, dzięki któremu zainteresowani mają szansę otrzymać dofinansowanie do zbiornika na deszczówkę. Nowa edycja ruszyła 3 sierpnia, dlatego już teraz można złożyć odpowiedni wniosek. W tym roku dotacja wynosi nawet 6 tys. zł. Warto się pospieszyć, gdyż na program przeznaczono 130 mln zł. Po wykorzystaniu budżetu tegoroczne zapisy zostaną zamknięte.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Bośnia pod wodą. Zalanych wiele domów i pól uprawnych

Czy jest dofinansowanie do deszczówki 2023? Sprawdź, kto może skorzystać z programu "Moja Woda 2023"

Po raz pierwszy program "Moja Woda" ruszył w 2020 r. To inicjatywa Ministerstwa Klimatu i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Na czym polega? Celem projektu jest zapewnienie dofinansowania do instalacji znajdujących się przy domu, które zatrzymują wody roztopowe i opadowe. Dzięki takiej technologii wody nie są odprowadzane poza obręb nieruchomości. W tym roku można otrzymać aż 6 tys. zł, jednak nie więcej niż 80% kosztów kwalifikowanych, które zainteresowany poniósł po 1 czerwca 2020 r. na montaż, uruchomienie i zakup instalacji. Na stronie internetowej mojawoda.info określono, że program ma na celu ochronę zasobów wodnych dzięki zwiększeniu retencji na terenach posesji budynków jednorodzinnych. Dzięki temu zwiększa się ochrona przed skutkami zmian klimatycznych. Okazuje się, że minimalna kwota inwestycji nie może być mniejsza niż 2 tys. zł, a minimalna kwota wsparcia wyniesie 1600 zł. Ja starać się o dofinansowanie?

Program "Moja Woda 2023" - wniosek. Jak przygotować i złożyć dokumenty?

Wniosek wraz z dokumentami należy złożyć do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Należy posiadać dokumenty potwierdzające poniesione koszty, takie jak faktury zakupu, protokół wykonania, czy oświadczenie o samodzielnej realizacji.

  1. Załóż konto na stronie WFOS, by pobrać, uzupełnić i przesłać wniosek.
  2. Wypełnij formularz wniosku dostępny w zakładce FORMULARZE WNIOSKÓW Programy i konkursy. Upewnij się, że wszystkie dane są poprawne.
  3. Wyślij wypełniony formularz przy pomocy skrzynki podawczej dostępnej na portalu.
  4. Wydrukuj wypełniony wniosek z załącznikami, podpisz i dostarcz w wersji papierowej do odpowiedniego wg. miejsca zamieszkania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Ważne! Wniosek musi zostać przesłany zarówno w formie elektronicznej, jak i papierowej z podpisami. Oba muszą posiadać taką samą sumę kontrolną umieszczoną na dokumencie.

Więcej o: