Kiedy sadzić hortensje ogrodowe? Do gruntu powinny trafić w jednym polecanym terminie

Kiedy sadzić hortensje ogrodowe? Do gruntu powinny trafić w konkretnym terminie, który obejmuje kilka miesięcy. Warto jednak wiedzieć, że jest jedna szczególnie rekomendowana data. Jeśli umieścisz je wtedy w gruncie, będą rosły jeszcze piękniej.

Nie da się ukryć, że hortensje potrafią zupełnie odmienić wygląd każdego ogrodu. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na to, by obsadzać nimi swoje działki. Warto jednak wiedzieć, jak dbać o hortensje i kiedy jest najlepszy termin, by sadzić je w gruncie. 

Zobacz wideo Nie wyrzucaj fusów od kawy. Zobacz, do czego mogą ci się przydać

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kiedy sadzić hortensje ogrodowe do gruntu, a kiedy przesadzać hortensje? To najlepszy termin

Przyjęło się, że hortensje ogrodowe można sadzić do gruntu wiosną i jesienią. W ten sposób od kwietnia do września tworzy nam się długie okno, w którym dobrze jest zająć się pracami ogrodowymi z hortensjami w rolach głównych. Doświadczenie ogrodnicy wiedzą jednak, że w tym czasie jest jedna szczególna data, podczas której warto sadzić hortensje. Wówczas lepiej się przyjmują, zdążą przygotować się na mrozy oraz drastyczne zmiany temperatur. Zwykle zaleca się zarówno wiosnę, jak i jesień, jednak to we wrześniu najlepiej jest zająć się sadzeniem hortensji do gruntu. Wiosną natomiast lepiej zająć się jej przesadzaniem.

Jak sadzić hortensje ogrodowe? Pamiętaj o kilku rzeczach

Warto pamiętać, że hortensje należy sadzić do gruntu od razu po zakupie, by nie przetrzymywać ich w doniczkach. Pora dnia na prace ogrodowe również ma znaczenie. Powinniśmy umieszczać hortensje w gruncie rankiem w pochmurny dzień. A gdy obawiamy się, że korzenie mogą przemarznąć, zanim dobrze się przyjmą, trzeba od razu zabezpieczyć je przed zimnem, obsypując ziemię wokół nich np. korą. Zanim jednak umieścisz te kwiaty w ogrodzie, dobrze przygotuj ziemię. Powinna mieć odczyn pH w granicach od 4,5-5,5, by hortensja pięknie kwitła i dobrze się przyjęła.

Więcej o: