Ksiądz mówi, kto nie może być chrzestnym. Jego odpowiedź nie spodobała się wielu osobom

Dla wielu osób rola chrzestnej lub chrzestnego to ogromne wyróżnienie. Okazuje się jednak, że nie każdy może się jej podjąć. Przypomina o tym jeden z najnowszych filmów księdza Sebastiana Picura.

Ksiądz Sebastian Picur regularnie publikuje treści w mediach społecznościowych. Zazwyczaj odpowiada na pytania internautów. Niedawno jedna z osób zapytała go o to, kto w Kościele Katolickim może zostać chrzestnym lub chrzestną. - Proszę księdza, pilna sprawa. Czy chrzestnym dziecka może stać osoba po rozwodzie lub po ślubie cywilnym? - napisała.

Zobacz wideo Kto może zostać chrzestnym? Są warunki, które trzeba spełnić

Kto nie może być chrzestnym? Ksiądz postawił sprawę jasno

Ksiądz nagrał film, na którym odpowiedział na pytanie. - Osoba, która żyje w związku cywilnym, nie może być chrzestnym. Osoba po rozwodzie, która nie żyje w związku niesakramentalnym, może być chrzestnym - wyjaśnił. 

Nagranie nie wszystkim przypadło do gustu. "W czym te osoby są gorsze? Z doświadczenia wiem, że oddadzą całe swoje serce i szczerą miłość! Takich rodziców chrzestnych powinno się wybierać", "Myślę, że każdy powinien wybrać chrzestnego sam", "Pozdrawiam, ja po ślubie cywilnym z ochrzczonym dzieckiem i chrześnicą" - możemy przeczytać w sekcji komentarzy pod filmem. 

Czy ateistka może zostać matką chrzestną dziecka?

Niedawno na podobny temat wypowiedział się inny popularny w mediach społecznościowych kapłan. Do księdza Piotra Jarosiewicza zgłosiła się kobieta, która została poproszona o bycie matką chrzestną. Zaznaczyła, że jest ateistką. W związku z tym chciała dowiedzieć się, jakie jest stanowisko Kościoła wobec takiej sytuacji. Co odpowiedział jej ksiądz? 

- To, że została pani poproszona o bycie matką chrzestną, to jest super. Trzeba Bogu dziękować. Bo to znaczy, że mama tego dziecka ma do pani tak duże zaufanie - powiedział duchowny. Wspomniał jednak także o tym, jakie są najważniejsze wymogi, by zostać chrzestną. To bycie osobą wierzącą i praktykująca. Ponadto matka chrzestna ma doprowadzić dziecko do wiary.

Więcej o: