Robię dziurki w paście do zębów. Uporczywy problem jest jedynie wspomnieniem

Nieestetyczne plamy z kamienia w toalecie to problem, który pojawia się w wielu łazienkach. Wielokrotne próby szorowania często spełzają na niczym. Na szczęście istnieje trik, dzięki któremu wszelkie osady znikną. Sięgnij po produkt, który używasz codziennie.

Bez względu na to, jak mocno szorujesz, często ciężko jest usunąć nieestetyczne osady, które z czasem stają się ciemniejsze i jeszcze bardziej zauważalne. Detergenty dostępne w sklepach są nie tylko drogie i mało wydajne, ale również ich działanie okazuje się doraźne. Aby toaleta lśniła i wyglądała nieskazitelnie, często korzystamy z dodatkowego wsparcia, w postaci kostki do WC. Okazuje się, że i ten produkt możesz zastąpić.

Zobacz wideo Dagmara ma sposób na o swój piękny uśmiech. Myje zęby osiem razy dziennie

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Po co wkładać pastę do zębów do muszli klozetowej? Nakłuj w kilku miejscach

Nietypowy sposób z wykorzystaniem tubki pasty do zębów, aby zachować czystość w toalecie, staje coraz bardziej popularny. Powodem jest nie tylko cena, ale przede wszystkim wydajność, gdyż działa nawet do 3 miesięcy. Utrzymywanie toalety w czystości pomiędzy kolejnym sprzątaniem stanie się o wiele łatwiejsze. Powodem są zawarte w tubce substancje aktywne, które przeciwdziałają powstawaniu osadów z kamienia na toalecie i jednocześnie, wybielają armaturę. Sposób ten zaprezentował jeden z użytkowników serwisu YouTube, którego znajdziemy pod nazwą @CleanWithConfidence. Wszystko, co musisz zrobić to:

  1. Weź wybraną tubkę pasty do zębów.
  2. Przekłuj kilka otworów (lub użyj nożyczek do wycięcia małych nacięć).
  3. Umieść tubkę w spłuczce toaletowej. 
  4. Zawartość pasty będzie stopniowo dostawać się do wody.
 

Nie tylko pozbędziesz się nieprzyjemnych zapachów w toalecie, ale także wyczyścisz powierzchnię toalety bez dotykania jej lub szorowania. Co więcej, oszczędzisz na odświeżaczu i środkach czyszczących. Jeśli pasta będzie mentolowa, to dodatkowo uwolni świeży, miętowy zapach.

Czyszczenie toalety domowymi sposobami. Wlej ocet i zwalcz brud oraz wszelkie osady

Kolejnym rozwiązaniem jest zastosowanie octu. To wspaniały naturalny środek czyszczący, który będzie tańszy niż większość specjalistycznych detergentów. Wszystko, co musisz zrobić, to wlać litr białego octu do muszli klozetowej. Upewnij się, że dociera do wszystkich części, aby pokryć wszystkie obszary, na których może znajdować się szczególnie uciążliwy kamień. Pozostaw go na 3-4 godziny, aby zadziałał. W przypadku szczególnych zabrudzeń możesz zostawić go na noc.

Więcej o: