Wysyp grzybów w Polsce! Niektórzy szczęściarze zbierają po 121 prawdziwków w dzień

Szczyt sezonu grzybowego przypada na wrzesień i październik. Jak się jednak okazuje, już teraz w niektórych miejscach w Polsce można zebrać pełny kosz grzybów. Użytkownicy Facebooka chwalą się zdobyczami i podają szokujące liczby zebranych okazów.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

W ostatnim czasie lato nie rozpieszcza nas wysoką temperaturą i pełnym słońcem. Osoby, które właśnie wybierają się na urlop, mają nadzieję, że wreszcie przestanie padać. Zupełnie innego zdania są grzybiarze, dla których obecne warunki pogodowe są bardzo korzystne. W lasach pojawił się cały wysyp kurek, borowików, maślaków czy podgrzybków.

Zobacz wideo Te grzyby wyglądają na jadalne, ale mogą tylko zaszkodzić

Wakacyjne grzybobranie. Ponad 100 grzybów jednego dnia

W te wakacje grzybów jest tak dużo, że nie potrzeba wstawać o świcie i ścigać się po leśnych ścieżkach z innymi grzybiarzami. Wystarczy wyjść rano na krótki spacer z psem, żeby wrócić z całą siatką grzybów. Internauci dodają na Facebooku zdjęcia swoich zdobyczy na grupach dla grzybiarzy i piszą, ile okazów udało im się zebrać. 

121 sztuk prawdziwków.

- podpisała fotografię jedna z użytkowniczek.

Wysyp grzybów w Polsce. Gdzie ich szukać?

Według mapy grzybów najwięcej okazów można znaleźć w okolicach Rzeszowa, bieszczadzkich i nowosądeckich lasach, a także w Bydgoszczy, Siedlcach, Wałbrzychu i Radomiu. Na brak grzybów nie mogą też narzekać mieszkańcy południowo-wschodniej części Małopolski.

Pierwsze zbiory. Podkarpacie.

- możemy przeczytać pod zdjęciem całego koszyka grzybów.

Podgrzybków można szukać w lasach już od czerwca. Borowiki można znaleźć od lipca do listopada. Maślaki i koźlarze będą się pojawiać do października, a do samego końca listopada można liczyć na znalezienie kurek, kani i rydzów. Biorąc pod uwagę fakt, że sezon grzybowy jeszcze w pełni się nie zaczął, we wrześniu i październiku z pewnością będzie można liczyć na jeszcze większe zbiory. 

Więcej o: