Wyłóż papier do pieczenia w lodówce. Nietypowy trik rozwiąże uporczywy problem

Czyszczenie lodówki to obowiązek, który większość z nas zostawia na sam koniec. Uporczywe szorowanie półek i szuflad może zająć naprawdę sporo czasu. Sprzątanie urządzenia może się jednak bez tego obejść. Wystarczy, że wcześniej wyłożysz je papierem do pieczenia.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Papier do pieczenia, jak sama nazwa wskazuje, wykorzystywany jest zwykle przy różnego rodzaju wypiekach. Jak się okazuje, ma o wiele więcej przydatnych funkcji. Sprawdzi się także w lodówce. Po co wykładać nim urządzenie? Sama wypróbuj ten trik, a efekt na pewno cię zaskoczy.

Zobacz wideo Jak przechowywać warzywa? Sprawdź, co możesz robić źle

Wyłóż lodówkę papierem do pieczenia. Zapomnij o długotrwałym szorowaniu półek

Zamiast do piekarnika, pergamin powinien trafić do lodówki. Dlaczego? Otóż wyłożenie nim urządzenia znacznie uprości jego sprzątanie. Resztki jedzenia, które tak trudno domyć z półek i szuflad, nie będą już do nich bezpośrednio przylegać. Zamiast tego zatrzymają się na papierze. Podczas czyszczenia sprzętu zwyczajnie wyciągnij ubrudzony listek i wymień go na nowy. Zaoszczędzisz masę czasu, a lodówka pozostanie schludna o wiele dłużej.

Papier do pieczenia w lodówce. Prosty trik rozwiąże irytujący problem

Oprócz tego papier do pieczenia spełnia jeszcze jedną, ważną funkcję. W wielu lodówkach pojawia się problem z wilgocią. To właśnie przez nią z urządzenia mogą pracować o wiele gorzej, a z ich wnętrza zaczyna wydobywać się nieprzyjemny zapach.

W rozwiązaniu tego problemu nic nie sprawdza się lepiej niż pergamin. Ułóż go na półkach, a w krótkim czasie wchłonie nadmiar wilgoci, tym samym usuwając brzydką woń. Jeśli lodówka często boryka się z tym problemem, pamiętaj o regularnej wymianie papieru. Jeśli pozostawisz go zbyt długo wewnątrz urządzenia, nie będzie już tak dobrze maskował nieprzyjemnych aromatów.

Więcej o: