Czego katolik nie powinien robić w niedzielę? Wiele wierzących osób o tym nie wie

Każdy praktykujący katolik powinien uczestniczyć w niedzielnej mszy. Jeśli jednak nie może pojawić się tego dnia, inną opcją jest udział w sobotniej wieczornej liturgii. Kolejne rozwiązania to modlitwa indywidualna lub obejrzenie transmisji z nabożeństwa w telewizji. Czego z kolei nie wolno mu robić w tym dniu? Podpowiadamy.

Niedziela to dla praktykujących katolików najważniejszy dzień tygodnia. Ich obowiązkiem jest udział w kościelnym nabożeństwie. W dyskusjach i artykułach na ten temat przypominane jest zazwyczaj trzecie przykazanie - "Pamiętaj, aby dzień święty święcił". Ponadto argumentem jest także pierwsze przykazanie kościelne - "W niedziele i święta we mszy świętej nabożnie uczestniczyć". Często jednak pojawia się także pytanie: czego w tym dniu nie powinniśmy robić? Oto kilka przykładów. 

Zobacz wideo Jak pokolenie Z wyobraża sobie ślub?

Czego nie wolno robić w niedzielę? "Raz w tygodniu naprawdę można się od tego oderwać"

Zgodnie z nauką Kościoła Katolickiego niedziela powinna być obchodzona inaczej niż pozostałe dni. Jakiś czas temu materiał na ten temat przygotował katolicki portal Polonia Christiana (pch24.pl). Zdaniem autora publikacji, tego dnia nie możemy wykonywać prac niekoniecznych. Chodzi zarówno o obowiązki domowe, jak i te zawodowe. 

Poza tym w niedzielę nie powinniśmy robić zakupów, o ile nie jest to konieczne. - Wystarczy, że żyjemy w konsumpcyjnym społeczeństwie przez 6 dni. Raz w tygodniu naprawdę można się od tego oderwać! - informuje Polonia Christiana. 

Czego nie powinniśmy robić w niedzielę? Wielu wierzących o tym zapomina

Okazuje się, że niewskazane jest także leniuchowanie cały dzień przed telewizorem. Mimo że niedziela powinna być czasem odpoczynku, zdaniem autora publikacji, która ukazała się na katolickim portalu, nie może to być bezproduktywne lenistwo. Jak podkreślił, jest to jedna z rzadkich okazji do zacieśniania więzi rodzinnych.

Więcej o: