Co o nas mówią nasze perfumy? Zapachem wysyłamy konkretne sygnały

To, czy preferujemy zapachy kwiatowe, cytrusowe, czy drzewne może sporo o nas zdradzić. Osoby w naszym otoczeniu dowiedzą się, w jaki sposób lubimy spędzać czas wolny i czego można od nas oczekiwać w pracy i związku.

Więcej tematów związanych z życiem rodzinnym na stronie Gazeta.pl

T
o, po jakie perfumy sięgamy, może sporo o nas powiedzieć. Wchodząc do pomieszczenia pełnego ludzi, za sprawą zapachu, który od nas czują, wysyłamy im konkretne sygnały dotyczące naszych preferencji, usposobienia, charakteru. Informujemy ich o tym, czego oczekujemy od związku, jakim jesteśmy pracownikiem, w jaki sposób lubimy spędzać wolny czas. Wybierając nowe perfumy, warto mieć to na uwadze.

Zobacz wideo Ile powinna zarabiać kobieta?

Zapachy kwiatowe - ciepłe, rodzinne, empatyczne osoby

To zwykle delikatne i zmysłowe zapachy, po które najczęściej sięgają osoby empatyczne o spokojnym i pogodnym usposobieniu. W perfumeriach przyciągają je flakony, z których wydobywa się woń jaśminu, mimozy, fiołka, konwalii i tuberozy. To także osoby rodzinne, dla których ważny jest kontakt z ludźmi, a ten jest oparty na szczerości i otwartości. Zwolenniczki perfum o kwiatowych zapachach raczej nie należą do fanek mocnych wrażeń. Łatwiej je spotkać w muzeum, galerii sztuki, czy teatrze, niż na szalonej imprezie, w lunaparku. 

  • Zapachy słodkie - marzyciele i romantycy

Po perfumy, w których wyraźnie czuć nuty Orientu, wanilii, kadzidła etc. najchętniej sięgają osoby o bujnej wyobraźni, duszy artysty. Zwykle nie stąpają mocno po ziemi, dają się ponieść fantazjom, mają bogate życie wewnętrzne. Nie potrzebują ciągłego towarzystwa, dobrze czują się w swoim, co nie oznacza, że są odludkami. Relacje, które tworzą z innymi mają zwykle solidne fundamenty, to związki na lata. Są romantykami, pragną bezinteresownej miłości, są gotowi do poświęceń.

  • Zapachy drzewne - indywidualiści głodni nowych doznań 

Woń sandałowca, paczuli, cedru i drzew iglastych są charakterystyczne dla zapachów męskich, nie oznacza to jednak, że nie pojawiają się w zapachach dla kobiet. To zwykle wyraziste perfumy, po które sięgają pewne siebie indywidualistki. Nie lubią nudy, za to pragną w życiu nowych doświadczeń, stymulacji. To zwykle osoby, które kochają podróżować po świecie, nie stworzą w związku z domatorem. Są odważne, nie boją się podejmować ryzyka, lubią eksperymenty.


  • Zapachy cytrusowe - osoby energiczne i pomysłowe


Świeże, orzeźwiające perfumy wybierają osoby, które mają wiele energii, są głodne przygód, nie przepadają za nudą i stagnacją. Ich głowa pełna jest rozmaitych pomysłów, które wprowadzają we wszystkich sferach życia - w pracy, domu, związkach. Każdej czynności, za którą się zabiorą oddają się w pełni, nie tolerują półśrodków. Po cytrusowe perfumy sięgają osoby o usposobieniu liderów.

Więcej o: