Większość używa ich podczas sprzątania. Wiesz, że rękawice gumowe mają ukrytą funkcję?

Chyba każdy z nas ma w domu parę gumowych rękawic. Zwykle zakładamy je do mycia naczyń lub gdy zamierzamy używać silnych detergentów. Jak się jednak okazuje, mają także inne, ukryte przeznaczenie. Wypróbuj nieznane triki, a nie pożałujesz.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wiele przyrządów ma nieznane zastosowania, których odkrycie potrafi znacznie ułatwić wykonywanie domowych obowiązków. Do tego typu przedmiotów zaliczają się m.in. gumowe rękawice. Sprawdzą się nie tylko podczas mycia naczyń. Zamiast tego użyj ich do rozwiązana dwóch popularnych problemów.

Zobacz wideo Idealnie białe firanki? Dwa domowe sposoby

Nie możesz otworzyć słoika? Gumowe rękawice znacznie ułatwią zadanie

Pewnie każdy z nas zna choć jeden sposób na otwarcie słoika. Niestety wiele z nich kończy się uszkodzeniem wieczka. Choć trików na bezpieczne usunięcie przykrywki jest kilka, żaden z nich nie jest tak prosty, jak myk z gumowymi rękawiczkami.

Najczęściej problemy z otwarciem słoika, wynikają z braku tarcia. Aby je zwiększyć, wiele osób próbuje odkręcić wieczko przez ręcznik. To potrafi być jednak dość niewygodne i nie zawsze sprawdza się tak dobrze, jak zakładaliśmy. Zamiast tego, włóż na ręce gumowe rękawiczki i mocno chwyć za pokrywkę. Dzięki materiałowi, z jakiego są wykonane, bez większego trudu dobierzesz się do wnętrza naczynia.

Masz w domu kota lub psa? Koniecznie poznaj ten trik z gumowymi rękawiczkami

Wielu właścicieli kotów oraz psów skarży się na sierść pupili, przyczepiającą się do mebli. Jednym z miejsc, z których najtrudniej usunąć futro, jest kanapa. Zwykle, szorujemy ją przez naprawdę długi czas, a i tak na powierzchni sofy zostają pojedyncze włoski. Zamiast tracić czas i siły, wypróbuj sprawdzony trik, dzięki któremu zrobisz to szybciej i lepiej.

Po prostu włóż gumowe rękawice i zamocz je w ciepłej wodzie. Następnie przetrzyj kanapę. Nie musisz wcale mocno naciskać materiału. Już po chwili zobaczysz, że sierść zebrana na meblu przylepi się do ręki. Dzięki temu w błyskawicznym tempie pozbędziesz się jej z obicia.

Więcej o: