Rozsmaruj tę miksturę na kafelkach w łazience. Rybiki więcej się w niej nie pojawią

Chociaż cukrowe w domu nie są dla nas zagrożeniem, wciąż mogą być niezwykle uciążliwe. Zobacz, gdzie najczęściej się pojawiają i jak się ich pozbyć. Skuteczny odstraszacz przygotujesz samodzielnie.

Srebrzyki czy też rybiki cukrowe to tak zwane robaki łazienkowe. Lubią miejsca ciepłe i wilgotne, dlatego najczęściej pojawia się w łazienkach, i zakamarkach kuchni. Żywią się resztkami produktów, zawierających cukier, a także papierem, tapetami, pleśnią i resztkami innych owadów. Rybiki cukrowe nie przenoszą chorób i nie stanowią zagrożenia, ale ich obecność może powodować dyskomfort.

Zobacz wideo Mrówki? Rybiki? Karaluchy? Jeśli masz je w domu - pozbądź się jak najszybciej. Doradzimy jak

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pozbyć się rybików z łazienki? Wprowadź do swojego domu zapachów, które nie znoszą

Ostre zapachy są skutecznym środkiem odstraszającym rybiki cukrowe. Z cynamonu, goździków, cynamonu, miłorzębu, rozmarynu czy słodkiej rzeżuchy stworzysz roślinną kompozycję, która pomoże pozbyć się uciążliwych owadów. Powierzchnie zaatakowane przez niechcianych gości można spryskać mieszanką soku z cytryny i olejku lawendowego. To połączenie zapachów również odstrasza inne owady. Dodatkowo łazienki wypełni się przyjemnym aromatem. Można też rozmieścić w kątach kulki na mole o tych zapachach.

Rybiki cukrowe. Zwalczanie domowymi sposobami za grosze

Aby pozbyć się rybików cukrowych z łazienki, możesz również zrobić, domowej roboty pułapkę. Wystarczy, że kawałek tektury lub innej chropowatej powierzchni posmarujesz miodem i zostawisz na noc w miejscu, gdzie pojawiają się najczęściej. Słodka, lepka przynęta zwabi owady i nie pozwoli im uciec. Po usunięciu owadów, należy przede wszystkim zrobić generalne porządki, pozbyć się zalegających resztek jedzenia i okruchów z szafek oraz nie zostawiać wilgotnych, niewysuszonych ściereczek i mopów w rogach podłóg.

Więcej o: