Jak sadzić chrzan, żeby był duży? Zrób jedną rzecz. Nie zmieści ci się w koszyku

Chrzan można wykorzystać do wielu potraw, a do tego przydaje się także podczas przygotowywania różnych przetworów na zimę. Warto więc mieć go w ogródku, by sięgać po korzeń zawsze, gdy będzie potrzebny. Jak sadzić chrzan? Zrób jedną rzecz, a wyrośnie duży i dorodny.

Hodowanie chrzanu wcale nie jest trudne. Jeśli chcesz mieć własną uprawę, stosuj się do kilku wskazówek, a przez wiele sezonów będziesz zbierać duże i obfite plony. Wystarczy wykorzystać jedną sprytną technikę sadzenia chrzanu, żeby cieszyć się dorodnymi uprawami. Co należy zrobić? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Jak dbać o sadzonki pomidora?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kiedy powinno się sadzić chrzan? Niedługo nastąpi jeden z dwóch odpowiednich terminów

Chrzan powinno sadzić się od razu, gdy go kupimy. Dzięki temu lepiej się przyjmie. Warto jednak pamiętać, że są dwa najlepsze terminy na sadzenie chrzanu do gruntu. Pierwszy przypada wiosną zaraz po rozmarznięciu ziemi i odejściu dużych przymrozków. Drugi zaś zbliża się wielkimi krokami, ponieważ przypada jesienią. Właśnie dlatego można robić to już od pierwszej połowy września. Dokładnie wtedy, kiedy sadzi się też cebulę oraz czosnek.

Jak sadzić chrzan? Wykorzystaj sprytną technikę, dzięki której doskonale urośnie

Znamy dogodny termin, jednak jak sadzić chrzan, by bujnie rósł? Przede wszystkim należy znaleźć mu odpowiednie miejsce. Najlepiej się rozwija w zacienionym stanowisku i to tam trzeba go umieścić. Dzięki temu przez wiele sezonów będzie obradzał w ogromną ilość plonów. Czas przygotować miejsce. Chrzan sadzi się w odległości około 35 cm od siebie oraz mniej więcej 65 cm między poszczególnymi rzędami w niewielkich dołkach wypełnionych kompostem. Zanim jednak umieścisz w nich chrzan, zrób jedną rzecz. Weź ściereczkę i dobrze przetrzyj nią korzeń, by pozbyć się pąków oraz niewielkich korzeni. Taki zabieg sprawi, że od razu zacznie wytwarzać silny korzeń główny, nie tracąc energii na mniejsze, które zahamują wzrost. Chrzan umieszczony w ziemi pod kątem 40 stopni przysyp tak, by wystawał 3 cm nad powierzchnią i obficie podlej go wodą.

Więcej o: