Skuteczny osuszacz wilgoci do domu za grosze? Wysypała na miskę i położyła na parapecie

Jeśli borykasz się z problemem dodatkowej wilgoci w domu, sprawdź domowy trik, który pomoże osuszyć powietrze. To niedrogie rozwiązanie, nadaje się do wykorzystania w każdym pomieszczeniu. Potrzebujesz tylko jednego produktu, który masz w kuchni.

Miejsca szczególnie narażone na pojawienie się wilgoci to kuchnia i łazienka. Znajdująca się w tych pomieszczeniach duża ilość pary wodnej, jest skutkiem wykonywania wielu codziennych czynności. W wielu mieszkaniach, zbierającą się wilgoć można zaobserwować również po nocy na powierzchni szyb. Nie bagatelizuj problemu i przejdź do działania, zanim się rozwinie. Tworzące się z czarne wykwity na ścianach, są nie tylko niedogodnością estetyczną, ale mogą mieć wpływ na zdrowie. Oto naturalne sposoby walki z wilgocią, na które nie wydacie sporych kwot.

Zobacz wideo Wilgoć na szybach? Mamy aż dwa sposoby, żeby ją zwalczyć

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Osuszacz wilgoci do domu. Zobacz, jak zrobić to naturalnie, niskim kosztem

Korzystając z domowych rozwiązań, można zrezygnować z kupowania drogich regulatorów wilgotności, takich jak przenośne osuszacze elektroniczne. Sól kamienna to świetna oraz tania opcja usuwania wilgoci z powietrza. Aby zrobić skuteczny osuszacz na bazie tego produktu, oprócz niego będziesz potrzebować jedynie talerzyka lub innego naczynia. Wystarczy, że wysypiesz sól na talerzu lub w miseczce i ustawisz ją na parapecie okna. Dzięki naturalnym właściwościom higroskopijnym produktu pozbędziemy się nadmiaru wilgoci w pomieszczeniach. Właśnie z tego domowego triku postanowiła skorzystać użytkowniczka TikToka, którą znajdziemy pod nickiem @natitestuje.

Sól faktycznie pochłania wilgoć z okna i kumuluje ją w sobie. Tego oszukać się nie da!

Podobny rezultat uzyskamy, wykorzystując ryż lub sodę oczyszczoną.

Jak pozbyć się wilgoci na oknach domowymi sposobami? Usuń problem raz na zawsze

Prawdopodobnie pamiętasz małe opakowania żelu krzemionkowego, które znajdują się w pudełkach po butach, pojemnikach lub innych przedmiotach, które mogą zbierać wilgoć. Substancja ta, świetnie sprawdza się również jako osuszacz powietrza i można go łatwo wykonać samodzielnie.

  1. Weź słoik z pokrywką, śrubokręt i żel krzemionkowy.
  2. Użyj śrubokręta, aby zrobić dziury w pokrywie słoika.
  3. Napełnij słoik żelem krzemionkowym i ponownie zakręć pokrywkę.
  4. Ustaw w miejscach, gdzie gromadzi się wilgoć.
  5. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, wymieniaj żel krzemionkowy co kilka tygodni.
Więcej o: