Stachursky wysłał singiel "Taki jestem" do wytwórni, w której pracowała. Od 29 lat są nierozłączni

Serce artysty już 1994 roku jest zajęte. Stachursky miłość swojego życia poznał przypadkiem i od prawie trzech dekad tworzą szczęśliwe małżeństwo. Oto historia Jacka Stachursky'ego i Iwony Łaszczok.

Stachursky, a dokładniej Jacek Władysław Łaszczok-Stachursky to jeden najpopularniejszych wokalistów w naszym kraju, na przełomie lat 90. i 2000. zaliczany był do czołówki polskich gwiazd muzyki. Ma na koncie wiele hitów, takich jak "Typ niepokorny" czy "Jesteś moim przeznaczeniem", które niegdyś nuciła niemal cała Polska. Choć jego utwory zna prawie każdy, jednak mało kto wie, kim jest jego wybranka, z którą jest związany od niemal trzech dekad.

Zobacz wideo Stachursky, Wiśniewski, Kowalska, czyli najpopularniejsze covery polskiej muzyki [MOTP]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jacek Stachursky i Iwona Łaszczok. Od blisko 30 lat tworzą udane małżeństwo 

Stachursky przez wiele lat szukał swojej muzycznej drogi i tworzył w różnych gatunkach muzycznych. Przełomem w jego karierze okazał się utwór "Taki jestem" z gatunku dance, który stał się hitem w kraju i uczynił z niego rozpoznawalnego artystę. Właśnie podczas nagrywania i promocji wcześniej wspomnianego utworu poznał swoją ukochaną. Iwona Łaszczok pracowała wówczas w firmie fonograficznej, do której artysta wysłał singiel "Taki jestem". Gdy tylko się poznali, między nimi szybko zaiskrzyło. Po kilku miesiącach, w 1994 roku postanowili powiedzieć sobie sakramentalne "tak" i wziąć ślub. Od tamtej pory tworzą zgrany duet. Cenią także swoją prywatność i niezwykle rzadko opowiadają o łączącym ich uczuciu. Zakochani, gdy byli już małżeństwem, bo w 1995 roku, na świat przyszedł ich syn, którego nazwali Jacek Junior. Artysta w 2007 roku, jak cytuje magazyn "Viva" w rozmowie z serwisem kobieta.pl przyznał, że w życiu kieruje się wartościami, które wyniósł z domu, czyli: honor, godność i chęć niesienia pomocy innym. Chce on je także zaszczepić w swoim synu. Co więcej, Stachursky wyznał wtedy, że Jacek Junior jest zdecydowanie bardziej zaradny i zorganizowany niż on w jego wieku. Przyznał, że w dużej mierze jest to zasługa jego teścia, który spędzał z wnukiem sporo czasu. Artysta wraz z rodziną przeprowadził się do stolicy, a o powodach przeprowadzki i jak wygląda jego codzienne życie, mówił, w wyżej wspomnianym wywiadzie.

Żyjemy sobie fajnie, bez obciążeń, jakie mają artyści w stolicy, gdzie prowadzi się intensywne życie towarzyskie. Owszem, kiedy przygotowywałem się do 'Tańca z gwiazdami', trzeba było ten czas jakoś wypełnić i wtedy bywałem tu i tam. Ale na co dzień potrzebuję stabilizacji i to właśnie mam.
 

W rodzinie artysty panuje jasny podział ról. Czym zajmuje się żona Stachursky'ego?

Muzyk chroni prywatności swojej rodziny i stroni od zabierania głosu w sprawach związanych z jego żoną lub synem. Jak wynika z jednego z wywiadów, który Stachursky udzielił dla magazynu Fakt, jak cytuje portal WP w rodzinie Łaszczoków panuje jasny podział obowiązków. Żona wokalisty, z uwagi na obowiązki zawodowe męża, przejęła pieczę nad zajmowaniem się domem oraz wychowywaniem syna. Okazuje się, że to właśnie ona wypełnia wszystkie domowe obowiązki, a muzyk zajmuje się finansami.

Żona sprząta, gotuje, prasuje, wynosi śmieci. Robi wszystko w domu, bo po prostu lubi to robić. Sama sobie radzi z tymi zajęciami. Ja jej w tym nie pomagam.
Więcej o: