Tylko 4 zł. Tyle wystarczy, aby pozbyć się wilgoci z łazienki. Potrzebne składniki masz w kuchni

Wilgoć w łazience to problem, który dotyka wiele z nas. W tym pomieszczeniu panują idealne warunki do rozwoju pleśni i grzybów, więc problemu nie można bagatelizować. Jak się pozbyć wilgoci? Zamiast sięgać po gotowe preparaty, sprawdź domowe sposoby.

Wysokie temperatury podczas kąpieli i duża wilgotność sprzyjają namnażaniu się pleśni, czy grzybów w łazience. Przyczyną nadmiernej wilgoci jest brak odpowiedniej wentylacji, skraplanie pary wodnej, ale także niewłaściwa instalacja, czy wadliwe ocieplenie budynku. Podpowiadamy, jak pozbyć się wilgoci domowymi sposobami.

Zobacz wideo Wilgoć na szybach? Mamy aż dwa sposoby, żeby ją zwalczyć

Jak pozbyć się wilgoci z łazienki? Przygotuj domowy pochłaniacz wilgoci 

Regularne sprzątanie w łazience może nie wystarczyć, a na ścianach lub zakamarkach może dojść do powstania grzybów, lub pleśni. Jak poradzić sobie z tym problemem? Z pomocą przychodzi domowy pochłaniacz wilgoci, który zadziała jak profesjonalne urządzenie, ale kosztuje grosze. Jak go wykonać? W tym celu świetnie sprawdzi się torebka ryżu. Wystarczy wysypać ryż do miseczki i położyć w kilku miejscach, a ziarenka pochłoną nadmiar wilgoci. Podobne działanie wykazuje soda oczyszczona lub sól morska. Wsyp je do pojemników, przykryj gazą i postaw w łazience, a gdy zaczną się rozpuszczać to znak, że należy je wymienić.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Jak zapobiec rozwojowi wilgoci w łazience? Przestrzegaj kilku prostych zasad

Z racji tego, że w łazience codziennie się kąpiemy, jest ona bardziej narażona na wilgoć niż pozostałe pomieszczenia. Istnieje jednak kilka prostych zasad, których należy przestrzegać, aby zapobiec rozwojowi wilgoci. 

  • Zadbaj o odpowiednie otwory w drzwiach łazienkowych, aby umożliwić przepływ powietrza.
  • Regularnie wietrz łazienkę.
  • Uchylaj okna i drzwi po kąpieli.
  • Sprawdź, czy wentylacja działa sprawnie. Aby to zrobić, wykonaj test płomienia. Zbliż do kratki zapalniczkę. Jeśli płomień kieruje się do otworu wentylacyjnego, oznacza to, że wentylacja spełnia swoje zadanie.
Więcej o: