Poszła na grzyby i pokazała, co znalazła. "Marzenie każdego grzybiarza"

Najwięcej gatunków grzybów spotyka się w polskich lasach jesienią, ale już teraz część zapalonych grzybiarzy wyruszyła na poszukiwania. Ostatnio jedna z użytkowniczek TikToka pokazała, jakie okazy odnalazła. "Zazdrość mnie zżera od środka" - czytamy w komentarzach.

Więcej wiadomości przeczytasz na Gazeta.pl.

Grzybobranie mogłoby być polskim sportem narodowym. Kiedy tylko pierwsze okazy pojawią się w lesie, masowo ruszamy na poszukiwania. Wiele osób traktuje zbieranie grzybów jako formę relaksu i okazję do przebywania na świeżym powietrzu. Satysfakcja z odnalezionych gatunków to tylko efekt uboczny. Chociaż najlepszy czas na poszukiwania to wrzesień i październik, już teraz niektórzy postanowili sprawdzić swoje możliwości. Na TikToku użytkowniczka o nicku @grzybiara14_00 pokazała, co udało jej się znaleźć.

Zobacz wideo Jak przyrządzić grzyby? Tomasz Jakubiak przyrządza je w stylu azjatyckim

Poszła na grzyby i pokazała nagranie

Profil pasjonatki grzybów obserwuje na TikToku ponad 40 tys. osób, a jej filmiki osiągają milionowe zasięgi. Już pod koniec lipca na jej nagraniach można było podziwiać dorodne prawdziwki. "Najbardziej satysfakcjonujący film, jaki dzisiaj zobaczyłam", "Zazdrość mnie zżera od środka, ale i tak życzę, żeby się trafiały takie okazy do końca sezonu", "Marzenie każdego grzybiarza", "Co za piękny widok" - czytamy w komentarzach.

Niektórzy internauci zastanawiali się, gdzie spotkała takie okazy. "Na Mazurach zero", "Ja dzisiaj byłem z psem na spacerze i znalazłem podgrzybka, a znajomy wychodził z lasu i miał prawie pół reklamówki" - czytamy w komentarzach. Okazało się, że autorka nagrania mieszka w Danii.

Jakie grzyby znajdziecie w sierpniu w polskich lasach?

Deszczowy sierpień może się okazać dobrym momentem na spróbowanie swoich sił w zbieraniu grzybów, zanim sezon rozpocznie się na dobre. Już teraz w polskich lasach można znaleźć kurki, prawdziwki, maślaki, koźlarze czerwone, koźlarze babka i podgrzybki brunatne.

Więcej o: