Ksiądz mówi, kto może być chrzestnym. W komentarzach burza. "Wystarczyło więcej zapłacić"

Rola chrzestnej lub chrzestnego to dla wielu osób ogromne wyróżnienie. Niestety nie każdy może się jej podjąć. Na ten temat wypowiedział się niedawno popularny w mediach społecznościowych ksiądz Piotr Jarosiewicz

TikTok to aplikacja, która od kilku lat cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Możemy znaleźć na niej różnorodne treści. To m.in. tutoriale makijażowe i pielęgnacyjne, poradniki kulinarne i rodzicielskie. Bardzo popularna w ostatnim czasie jest także tematyka religijna. Na polskim TikToku udziela się wielu duchownych, którzy odpowiadają na pytania swoich widzów. Jednym z nich jest ksiądz Piotr Jarosiewicz. Jego konto obserwuje już ponad 283 tys. osób, a filmy kapłana zdobyły ponad 8 milionów polubień. Na co dzień ksiądz pełni posługę w diecezji drohiczyńskiej. Jest także autorem kilku książek - "Siedem", "MPJ" oraz "Jesus is cool".

Zobacz wideo Kto może zostać chrzestnym?

Żyje w nieformalnym związku i chce być chrzestną

Ksiądz Jarosiewicz został niedawno zapytany przez jedną z widzek o to, czy żyjąc w związku nieformalnym może zostać chrzestną? Co odpowiedział duchowny? Niestety nie miał dobrych wieści. - Niestety nie - poinformował. 

- Żeby zostać chrzestną lub chrzestnym trzeba być nie tylko wierzącym, ale i praktykującym. Praktyka polega na tym, że posiadam możliwość spowiedzi i przyjmuję komunię świętą. Gdy żyjemy w związku nieformalnym, trwamy w grzechu, w konkubinacie. Ksiądz nie tyle nie chce, co nie może dać rozgrzeszenia - wyjaśnił kapłan. 

"Wystarczyło więcej zapłacić"

Film wzbudził spore emocje. Nie wszyscy zgodzili się ze słowami księdza. Wiele osób podzieliło się swoimi doświadczeniami. "Jestem chrzestną w nieformalnym związku i bez bierzmowania", "Kwestia kasy", "Jestem chrzestną, w związku nieformalnym mającą córkę... Wystarczyło więcej zapłacić" - możemy przeczytać w sekcji komentarzy pod nagraniem. 

Więcej o: