Znasz tę funkcję szczotki do toalety? Wystarczy odkręcić i gotowe

Chyba każdy z nas ma w łazience szczotkę do toalety. Mało kto zna jednak ukrytą funkcję sprzętu. Dzięki niej wysprzątasz muszlę klozetową na błysk i zapewnisz jej przyjemny zapach. Zrobisz to w zaledwie kilka sekund. Na czym polega ten trik?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Szczotka do toalety jest naprawdę prostym sprzętem. Mimo to ma jedną ukrytą funkcję, o której mało kto wie. Dzięki niej utrzymasz czystość na długo. Dowiedz się, na czym polega ten trik i wypróbuj go w swojej łazience.

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Jak utrzymać toaletę w czystości? Od tego zależy twoje zdrowie

Regularne sprzątanie toalety jest naprawdę ważne. Od tego może zależeć nasze zdrowie. Brudny sedes jest prawdziwym siedliskiem bakterii. Niewidoczne patogeny są w stanie unosić się wysoko ponad muszlą. Pamiętaj także, aby zawsze opuszczać deskę klozetową. W ten sposób zredukujesz liczbę bakterii wydostających się z toalety. Aby zadbać o swoje zdrowie, warto utrzymywać muszlę klozetową w czystości i co najmniej raz w tygodniu dokładnie ją odkażać. Z pomocą przyjdzie ci szczotka do toalety oraz jej nieznana funkcja. Dzięki niej sedes będzie lśnić. Jak ją wykorzystać?

Ukryta funkcja szczotki do toalety. Odkręć jeden element i wlej mydło

Trik jest banalnie prosty. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że szczotkę do toalety można odkręcić od rączki. Po rozłączeniu dwóch elementów chwyć za mydło lub płyn do mycia naczyń. Środek wlej do otworu w główce sprzętu. Najlepiej sprawdzi się detergent o świeżym, cytrusowym zapachu. Na koniec ponownie dokręć trzonek. Tak przygotowaną szczotką wyczyść toaletę. Upewnij się, że przetarłaś całą powierzchnię muszli. Płyn zgromadzony w główce sprzętu pozbędzie się brudu i bakterii. Odczekaj 30 sekund i spłucz wodę. Różnicę zobaczysz od razu. Sedes zalśni czystością, a z jego wnętrza będzie wydobywać się przyjemny zapach.

Więcej o: