Szorstkie ręczniki po praniu? Ten patent odmieni je na zawsze

W każdej łazience znajduje się kilka ręczników: do twarzy, rąk oraz ciała. Korzystamy z nich codziennie, więc zależy nam na tym, żeby zawsze były miękkie i pachnące. Pomoże ci w tym jeden produkt z kuchennej szafki.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Od razu po kupnie ręcznika jest on miły w dotyku, puszysty i delikatny dla skóry. Zdarza się, że po wypraniu traci te właściwości, staje się szorstki i sztywny. Wycieranie nim ciała przypomina szczotkowanie i nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Na szczęście istnieje pewien domowy sposób, dzięki któremu przywrócisz ręcznikom dawny wygląd.

Zobacz wideo Czy ręczniki trzeba prać co kilka dni? [NaZdrowie]

Jak prać ręczniki, żeby były miękkie? Unikaj tych błędów

Ręcznikom przede wszystkim szkodzi nadmierna ilość płynu do prania. Przez to ich włosie staje się zbite i chłonie mniej wody, a nadmiar produktu osadza się na tkaninie. Do prania ręczników nie używaj płynu do płukania tkanin. Nie należy ich prać razem z ubraniami, bielizną czy pościelą, tylko oddzielnie. Nie wkładaj zbyt dużo rzeczy do pralki, pamiętaj o wyborze odpowiedniego programu i ustawieniu niskich obrotów. Jeśli na metce nie masz informacji o temperaturze, bawełniane ręczniki należy prać w 60 st., a bambusowe i welurowe w 40 st.

Pranie ręczników. Domowe sposoby na szorstki materiał 

Do prania ręczników nie potrzebujesz specjalnych detergentów z drogerii. Żeby ręczniki znów były miękkie i przyjemne dla ciała, sięgnij po ocet. Do pojemnika na płyn do płukania wlej szklankę białego octu i włącz pralkę. Ma on właściwości odkażające, zapobiega blaknięciu koloru oraz sprzyja zachowaniu miękkości materiału. Jeśli martwisz się, że ręczniki będą później nieprzyjemnie pachnieć, do szklanki z octem możesz wcześniej dodać kilka kropel olejku eterycznego. Ocet można zastąpić także sodą oczyszczoną, która działa podobnie, a dodatkowo wybiela zżółknięte materiały.

Więcej o: