Przymocuj patyczek higieniczny do butelki. Twoje kwiaty ci podziękują. "Uratowało mi mnóstwo roślin"

Co zrobić z roślinami jeśli wyjeżdżamy z domu na kilka dni? Nie musisz wcale prosić o pomoc znajomych. Zamiast tego przygotuj patyczek do uszu i przymocujesz go plastikową butelkę. Dzięki nim uratujesz rośliny przed zeschnięciem.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

W internecie znajdziemy ogrom trików na pielęgnację roślin. W każdym z nich przeczytamy, jak ważne jest odpowiednie podlewanie upraw. Co jeśli wyjeżdżamy z  domu i nie mamy jak o to zadbać? W takich sytuacjach przyda się sposób z patyczkiem do uszu i butelką.

Zobacz wideo Roślina Pilea (pieniążek) - jak o nią dbać, by cieszyła oko? Wybierz serwis

Przygotuj patyczek do uszu i butelkę. Dzięki nim zapomnisz o podlewaniu roślin

Ciekawym trikiem na podlewanie roślin podzielił się influencer creative_explained. Do tej pory jego post na Instagramie obejrzano już ponad 460 tys. razy. Mężczyzna pokazał na filmiku, jak za pomocą patyczka do uszu i plastikowej butelki stworzyć automatyczny system nawadniający uprawy. Oprócz tych przedmiotów potrzebujesz jeszcze kilku dodatków, takich jak wykałaczka lub chińskie pałeczki, taśma klejąca i nóż. Dzięki tym przedmiotom będziesz mogła wyjechać na urlop, nie martwiąc się o podlewanie kwiatów. Jak przygotować prostą maszynę?

Jak przygotować automat do podlewania roślin? Zajmie ci to tylko chwilę

Na wstępie zrób małą dziurkę w nakrętce. Następnie zakręć butelkę, a przez powstały otwór przeciśnij patyczek do uszu. Powinien blokować całą lukę. Następnie do butelki przylep za pomocą taśmy długą wykałaczkę lub pałeczkę. Drewienko powinno wystawać na kilka centymetrów ponad szyjkę butelki. Następnie nalej wodę do pojemnika. Obróć karafkę i umieść ją w doniczce. Przez patyczek do uszu co kilka sekund skapywać będzie kropla. W ten sposób sprawisz, że ziemia, w której zasadzona jest roślina, będzie przez cały czas wilgotna.

Influencer zaznaczył także, że czas, przez jaki urządzenie będzie podlewać rośliny, zależy tylko od wielkości butelki. Według niego w przypadku 500 mililitrowej flaszki kwiaty mogą być nawadnianie przez ponad tydzień. Trik zachwycił fanów mężczyzny. W sekcji komentarzy wiele osób przyznało, że wypróbowało sposób i sprawdził się doskonale. 

 
Dzięki! Uratowało mi mnóstwo roślin
Szkoda, że tego nie znałam, zanim wyjechałam na wczasy
Działa świetnie! Nie było mnie w domu przez 2 tygodnie, a rośliny przeżyły
Więcej o: