Ludzie nie wierzą, że tak zarabia na życie. "Najbardziej niedorzeczna praca na świecie"

"Mam najbardziej niedorzeczną pracę na świecie" - twierdzi użytkowniczka TikToka, która publikuje treści na koncie o nazwie @reelfoleysound. "Ludzie nie mogą uwierzyć, że płacą mi za tupanie nogami, ale tak opłacam swoje rachunki" - czytamy na łamach TheSun.co.uk.
Zobacz wideo Zobacz wideo: Nicole odeszła z sekty mormonów. Teraz edukuje na TikToku

Kobieta, który publikuje treści pod nazwą Reel Foley Sound pracuje w studiu telewizyjno-filmowym. Jej zadaniem jest tupać - wybierane są do tego różne podłoża, np. trawa albo drewno - w zależności od tego, jaki dźwięk jest wymagany w danej produkcji. Imituje w ten sposób odgłosy kroków, które potem wykorzystywane są w programach i filmach.

Zarabia na życie profesjonalnym tupaniem. "Dlaczego to jest prawdziwa praca?"

W jednym z nagrań, które wrzuciła na TikToka pokazuje, jak na co dzień wygląda jej praca. "Dlaczego to jest prawdziwa praca?" - napisała w opisie do wideo ukazującym, jak tupie, uderzając rytmicznie stopami o podłogę.

W miejscu, w którym pracuje, do ściany przymocowany jest duży ekran. Zaraz za nim znajduje się mikrofon na stelażu, skierowany na dół, w stronę stóp kobiety. Na ekranie wyświetlani są idący aktorzy lub aktorki. Kobieta musi śledzić ich chód, aby dokładnie odtworzyć dźwięk kroków. Kiedy postać na ekranie robi krok - tiktokerka również stawia stopę na ziemi. Na podłodze na licznych nagraniach widzimy różne scenografie podłoża: wyżej wymienione drewno, trawę, kamienie itp. W zależności od podłoże, tiktokerka musi starać się o zróżnicowanie natężenie odgłosu kroków. Jej praca nie zawsze jest łatwa! - przyznaje w jednym z filmów.

Nie brakuje również nagrań, na których musi tupać w szpilkach lub imitować odgłos kroków osoby, będącej w lesie. Jest bardzo popularna na TikToku - jej nagrania zdobywają nawet po 100 tysięcy wyświetleń, a pod wieloma filmami obserwujący zostawiają tysiące komentarzy. Wielu z nich nie dowierza, że właśnie tak zarabia na życie. Niektórym jej zajęcie bardzo przypadło do gustu. "Chcę mieć twoją pracę!" - piszą w komentarzach.

Źródła: TheSun.co.uk/TikTok

Więcej o: