Wbij korkociąg w cytrynę. Po co? Powód jest zaskakujący i niezwykle praktyczny

Po co wbijać korkociąg w cytrynę? Ten sprytny lifehack ułatwi ci życie. Gdy go poznasz, już zawsze będziesz go stosować.

Sok z cytryny jest niezwykle wartościowy. Na co dzień dodajemy go do herbaty, wody lub drinków. Podpowiadamy sprytny sposób, jak ułatwić sobie pozyskanie soku bez użycia wyciskarki. 

Zobacz wideo Jak pozbyć się kamienia z kabiny prysznicowej? Oto domowy sposób bez detergentów

Sok z cytryny jest wykorzystywany nie tylko w kuchni. Zawiera szereg witamin i ma działanie antybakteryjne

Sok z cytryny ma działanie antybakteryjne i grzybobójcze. Zawiera potas, magnez, fosfor, wapń, a także szereg witamin z grupy B, witaminę C i E oraz kwas foliowy. Jest stosowany nie tylko w kuchni, ale również w pielęgnacji. Jest naturalnym antyoksydantem, działa przeciwzmarszczkowo i pomaga w przypadku przebarwień skóry oraz w walce z trądzikiem i nadmiarem sebum. Najczęściej jednak wykorzystywany jest w kuchni jako dodatek do herbaty lub drinków. Aby pozyskać sok z cytryny, najczęściej korzystamy z wyciskarki, ale co zrobić, jeśli nie posiadamy takiego urządzenia? Z pomocą przychodzi… korkociąg.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Wbij korkociąg w cytrynę. Genialny lifehack ułatwi ci życie

Zanim przejdziesz do działania, pamiętaj, aby dobrze umyć cytrynę, a następnie połóż ją na desce do krojenia i roluj przez chwilę, by zmiękczyć skórkę. Jak pozyskać sok z cytryny za pomocą korkociągu? Wystarczy, że wbijesz się w dolną lub górną część owocu i wkręcisz korkociąg do środka. Wyjmij narzędzie i ściśnij cytrynę, a z wydrążonej dziurki popłynie sok. To wszystko! Jeśli nie posiadasz korkociągu, innym trikiem jest wykorzystanie wykałaczki lub patyka do szaszłyków. Wbij go w dolną część cytryny i ściśnij, a popłynie z niej sok. Dzięki tym metodom unikniemy wyławiania pestek z pozyskanego soku, a przechowywany w lodówce owoc dłużej zachowa świeżość.

Więcej o: