Koniec ze skrobaniem naklejek na słoikach! Naklej i pociągnij, a sama odejdzie

Pozbycie się naklejki z ceną i informacją o produkcie bywa dużym wyzwaniem. Niektóre odchodzą łatwo i szybko, z innymi męczymy się i próbujemy oderwać na różne sposoby. Z pomocą przychodzi jeden produkt, który na pewno masz w szafce.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Chociaż oderwanie naklejki z opakowania wydaje się banalne, w rzeczywistości może powodować trudności. W przypadku, gdy cena nie chce zejść z rzeczy, którą planujemy dać komuś na prezent, staje się to jeszcze bardziej problematyczne. Można próbować ją zdrapać, ale jest to czasochłonne i nie gwarantuje, że efekt będzie zadowalający. Dodatkowo po usunięciu naklejek na produktach często zostają nieestetyczne ślady kleju. Okazuje się, że pewien domowy trik radzi sobie z tym lepiej niż drogie preparaty.

Zobacz wideo Te rzeczy znajdziesz w swojej łazience. Wazelina, szare mydło, zmywacz mogą mieć inne zastosowanie

Jak usunąć naklejkę z ceną? Wystarczy taśma klejąca

Na profilu użytkowniczki @natitestuje na TikToku pojawił się filmik, jak skutecznie usunąć naklejkę z ceną z opakowania. Wystarczy sięgnąć po taśmę klejącą. Odetnij kawałek taśmy, przyklej do naklejki i pociągnij. Powinna odejść razem z taśmą.

Nie wierzę, że nie wiedziałam o tym wcześniej.

- podpisała nagranie tiktokerka. W komentarzach nie brakuje głosów internautów, dla których ten patent to też nowość.

Jak pozbyć się kleju po naklejkach? Sięgnij po te produkty

Trik z taśmą to nie jedyny sposób na pozbycie się naklejek. Do usunięcia etykiet sprawdzi się również woda z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Wystarczy moczyć naczynie w gorącej wodzie przez 15 minut, a po upływie tego czasu zmyć płynem do naczyń. Zmiękczona nalepka sama powinna odpaść. Do usunięcia kleju sprawdzą się produkty z dodatkiem tłuszczu: masło, olej, oliwka do ciała albo dwufazowy płyn do demakijażu. Pomocny jest także zmywacz do paznokci i ocet.

Więcej o: