Dostali rozwód kościelny po ponad 20 latach. Wcześniej błogosławił im Jan Paweł II

Byli razem 24 lata i wychowali wspólnie trójkę dzieci. Jaka jest historia pierwszego małżeństwa byłego już prezesa TVP? Niektórzy nie wiedzą, że Jacek Kurski wcześniej był mężem Moniki Mucek. Para otrzymała rozwód kościelny.
Zobacz wideo Zobacz wideo: "Wpływ władzy na media jest minimalny", Kaczyński odniósł się do oświadczenia dziennikarzy

Jacek Kurski obecnie jest szczęśliwym mężem Joanny Kurskiej. Para wzięła ślub cywilny w lipcu 2018 roku, dwa lata później przysięgli sobie miłość i wierność małżeńską "przed Bogiem". W 2021 roku na świat przyszła ich córka - Anna Klara Teodora. Joanna Kurska wcześniej była żoną reżysera Tomasza Klimka, z którym ma dwójkę dzieci.

Jacek Kurski z żoną Joanną Kurską w Zakopanem w 2020 r.Jacek Kurski z żoną Joanną Kurską w Zakopanem w 2020 r. Fot. Marek Podmokły / Agencja Wyborcza.pl

Były szef Telewizji Polskiej również posiada dzieci z poprzedniego związku. To już jego drugie małżeństwo. Wcześniej - łącznie przez 24 lata - był mężem Moniki Mucek. Para doczekała się trójki pociech - Zuzanny, Zdzisława i Olgierda. Nie był to medialny związek, a zakochanych połączyła wiara. Choć spędzili razem ponad dwie dekady, ich małżeństwo skończyło się rozwodem kościelnym - wielu osób wówczas bardzo zdziwił ten fakt.

Byli razem 24 lata. Co było powodem rozpadu małżeństwa Kurskich?

Jak podają źródła, Jacek Kurski poznał Monikę Mucek w czasach swojej działalności w NSZZ "Solidarność". Była żona Kurskiego jest z zawodu nauczycielką angielskiego. W 1991 roku stanęli już razem na ślubnym kobiercu. W listopadzie 1999 roku z kolei, błogosławieństwa udzielił im ówczesny papież, śp. Jan Paweł II. Ich spotkanie z głową Kościoła zostało udokumentowane w prasie, a o samej tej chwili Kurscy opowiadali, że był to "najważniejszy dzień" w życiu ich rodziny.

W latach 2009-2014 rodzina Kurskich wyprowadziła się do Brukseli, gdzie Jacek Kurski pełnił funkcję europosła PiS. Niestety, ta historia rodzinna nie miała szczęśliwego finału. Kurscy rozstali się w 2015 roku. Wiadomo również, że ich małżeństwo zostało później unieważnione przez biskupa. Co było powodem rozpadu tego wieloletniego związku? Tego nie wiadomo. Można się jednak domyślać, że byli małżonkowie pozostają w poprawnych relacjach.

"Rozstaliśmy się w zgodzie, pełnym porozumieniu w najważniejszych dla rodziny kwestiach i honorowo oddałem żonie większość wspólnego majątku" - pisał wtedy w swoim cytowanym przez "Super Express" oświadczeniu Jacek Kurski. Były szef TVP przekazał wówczas byłej żonie ich wspólny dom, wyceniany w tamtym okresie na pół miliona złotych.

Była żona Jacka Kurskiego: "Gratuluję mu z całego serca i życzę powodzenia!"

Natomiast kiedy po wygranych przez PiS w 2015 r. wyborach parlamentarnych Kurski został prezesem telewizji państwowej (objęcie tego stanowiska przez Kurskiego nastąpiło dokładnie w 2016 roku. Rada Mediów Narodowych odwołała go z tej funkcji w 2022 roku - red.), jego była żona bardzo mu kibicowała.

Spełniło się marzenie Jacka. Na pewno ma wizję zmiany telewizji. A jeśli będzie bardziej prawicowa, to dobrze. Gratuluję mu z całego serca i życzę powodzenia!

- mówiła w rozmowie z "Super Expressem" w 2016 r.

Źródła: Fakt.pl/Super Express/Plotek.pl/Twitter

Więcej o: