Wlewam to do wody i pryskam panele. Błyszczą tak, że mucha nie siada

Zadbane panele cieszą oczy i portfele. W końcu wydaliśmy na nie naprawdę kupę pieniędzy. Warto więc, by wyglądały dobrze jak najdłużej. Zwykłe mycie nie wystarczy, ale jest pewien patent.

Błyszczące piękne panele to widok przemiły dla oka. Szczególnie jeśli jeszcze pamiętamy, ile na tę podłogę wydaliśmy pieniędzy. Nie zawsze jednak udaje się zachować je w idealnym stanie. Codzienne chodzenie (także w szpilkach), przesuwanie rzeczy, stawianie zakupów czy upuszczanie przedmiotów sprawia, że łatwo tracą połysk i stają się matowe.

Zobacz wideo Jak pozbyć się kamienia z kabiny prysznicowej? Oto domowy sposób bez detergentów

Zamiast drogich specyfików...

W sklepach możemy kupić całą masę produktów, które mają poprawić wygląd naszej podłogi i sprawić, że będzie pięknie błyszczeć. Niestety jednak często musimy na nie wydać sporo pieniędzy, a efekt bywa niezbyt zadowalający. Zanim więc uciekniemy się do detergentów, warto przetestować domową metodę, która nie będzie nas kosztowała ani złotówki, bo produkty, które będą nam potrzebne najprawdopodobniej mamy już w domu.

... prosta mieszanka z tego, co masz w domu

By panele błyszczały tak, że mucha nie siada, musimy je najpierw umyć. Następnie, gdy podłoga wyschnie, zabieramy się za przygotowanie mikstury. Do pojemnika wlewamy pół litra wody, pół szklanki zwykłego octu oraz dwie łyżki oliwy. Całość dokładnie mieszamy i przelewamy do atomizera. Jeśli potrzebujemy więcej płynu, wykorzystujemy proporcjonalnie więcej produktów. Mieszankę rozprowadzamy na panelach, a następnie wycieramy je dokładnie miękką ściereczką. W ten sposób wetrzemy składniki w podłogę, dzięki czemu ta będzie zabezpieczona przed zarysowaniami oraz pięknie błyszcząca. Nie bójcie się, że ostry zapach octu pozostanie na długo. Na szczęście szybko się ulatnia. Jeśli jednak nie jesteście jego fanami, warto do mieszanki dodać kilka kropli ulubionego olejku eterycznego.

Jak widzicie, piękna podłoga nie wymaga wcale dużo pracy. Wystarczy trochę wolnego czasu i prosty płyn do rozpylenia. Teraz będzie cieszyć oczy przez kilka tygodni. A po tym czasie warto powtórzyć cały zabieg. Dzięki temu zabezpieczymy ją na dłużej.

Więcej o: