Zaczęła ćwiczyć podczas menopauzy. 55-latka zachwyca figurą modelki i wspiera inne kobiety

Historię Laury i jej pasję do sportu opisał brytyjski tabloid "Daily Star". 55-latka ma dziś figurę modelki, które mogłaby jej pozazdrościć niejedna, znacznie młodsza koleżanka. Jednak jej droga do samoakceptacji i świetnej formy nie była usłana różami. Popularna instagramerka przyznaje, że w młodości nie stroniła od fast foodów. Nie lubiła też aktywności fizycznej.
Zobacz wideo Zobacz wideo: Pokazujemy wam, jak ćwiczyć w drugim tygodniu po porodzie

Wszystko zaczęło zmieniać się o 180 stopni najpierw po tym, jak urodziła dziecko, a później - gdy weszła w okres menopauzy. Wtedy też obserwowała, jak bardzo zmienia się jej ciało. Zauważyła, że zrzucenie dodatkowych kilogramów, przyrost masy mięśniowej itp. przychodzą jej znacznie ciężej, niż kiedyś. W rozmowie z "Daily Star" podkreślała m.in., że "kobiety mają o wiele trudniej niż mężczyźni". - Mężczyźni są uważani za bardziej seksownych z wiekiem - dodawała.

 

Dlatego postanowiła zawalczyć o swoje zdrowie i poprawić sylwetkę. Chciała znów poczuć się atrakcyjna i dziś wygląda jak supermodelka. A to dlatego, że stała się wręcz prawdziwą pasjonatką sportu. Hobby zamieniła w biznes, stając trenerką personalną. W ostatnim czasie, 55-latka szczególny nacisk kładzie na podnoszenie ciężarów, co znacznie pomaga wyrzeźbić mięśnie. Efekty jej ćwiczeń, które prezentuje na sobie samej, robią furorę w mediach społecznościowych.

 

Na popularnej platformie śledzi ją już ponad 109 tysięcy osób. Swoje doświadczenie z treningami i nieziemską wręcz metamorfozą  przekuwa w motywowanie innych kobiet. Pokazuje m.in., że wiek to tylko liczba, a doskonałą formę można mieć na różnych etapach swojego życia. Laura stara się wspierać kobiety i inspirować je do podejmowania wyzwań. Wielokrotnie podkreśla, że regularne ćwiczenia i aktywność fizyczna mają nie tylko zbawienny wpływ na figurę, ale i pozwalają wyciszyć niektóre uciążliwe objawy menopauzy.

 

Na Instagramie prowadzi konto pod nazwą @so_this_is_50. Pokazuje swoje treningi na siłowni, jak również zdjęcia "sprzed i po" sportowej przemianie. Na jednym z nich widzimy np. kadr z czasu, gdy miała 35 lat i fotografią, prezentującą jej sylwetkę obecnie. 

Źródła: Instagram/Daily Star

Więcej o: