Kurz na meblach? Wystarczy raz na 3 tygodnie spryskać je tym kosmetykiem. Brud odejdzie w siną dal

Ścieranie kurzu nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Każda z nas przynajmniej raz w tygodniu stara się usunąć go z mebli i sprzętów elektronicznych. Istnieją jednak pewne domowe sposoby, dzięki którym pyłu w mieszkaniu będzie mniej.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Kurz jest mieszanką pyłu z zewnątrz, piasku, okruchów, włosów i wielu innych rzeczy. Nawet regularne sprzątanie nie jest w stanie cię przed nim uchronić, bo już po kilku dniach osad pojawia się na telewizorze czy komodzie w sypialni. Nadmiar kurzu jest szczególnie szkodliwy dla alergików, u których wywołuje wzmożony katar, kaszel i łzawienie oczu. Co zrobić, żeby było go w naszym domu jak najmniej?

Zobacz wideo Jak czyścić ekran telewizora, aby go nie uszkodzić?

Jak pozbyć się kurzu? Przepis na domową miksturę

Do walki z kurzem używaj ściereczki z mikrofibry z długim włosiem. Brud lepiej do niej przywiera i nie wzbija się w powietrze, tak jak podczas czyszczenia miotełką. Warto zwilżyć ściereczkę wodą albo specjalnym detergentem przeznaczonym do mycia powierzchni. Ekologiczny preparat do sprzątania możesz zrobić też sama w domu. Wystarczy wymieszać szklankę wody z 1/4 szklanki octu, 10 kroplami olejku eterycznego i łyżką gliceryny. Podłogę odkurzaj na sam koniec, już po wytarciu pyłu z mebli. Pamiętaj też o regularnym wietrzeniu mieszkania i myciu paneli.

Kurz na meblach. Spryskaj je tym kosmetykiem

Po dokładnym umyciu mebli zabezpiecz je przed ponownym pojawieniem się pyłu. Kurz niechętnie będzie się na nich osadzać, jeśli po przetarciu szmatką z mikrofibry spryskasz powierzchnię lakierem do włosów. Wystarczy mała ilość spreju, żeby cieszyć się czystością w całym pomieszczeniu. Lakier ma działanie antystatyczne i skutecznie ochrania dom przed brudem. Taki zabieg możesz stosować raz na 2 tygodnie w przypadku ciemnych mebli i raz na 3 tygodnie w przypadku jasnych.

Więcej o: