Weź pestki słonecznika i podsyp nimi zamiokulkasa. Szybko zauważysz jedną zmianę

Zwykle zamiokulkas rozrasta się wolnym i spokojnym tempem, co jakiś czas wypuszczając nowe liście. Co jeśli jednak przestał się rozwijać? Może okazać się, że brakuje mu cennych właściwości odżywczych. Przygotuj domowy nawóz do zamiokulkasa, by szybko go odratować i pobudzić do wzrostu.

Zamiokulkas to roślina, którą możemy znaleźć w wielu domach. Ten popularny okaz doskonale się prezentuje, dodając wnętrzom zielonego akcentu. Wszystko za sprawą grubych, soczystozielonych liści, które od razu przyciągają wzrok. Co zrobić, gdy zamiokulkas przestał wypuszczać nowe liście i zaczyna marnieć w oczach? Poprawisz jego kondycję, stosując domowe nawozy.

Zobacz wideo Jak dbać o skrzydłokwiat? Wypróbuj ten domowy nawóz

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zdradziła patent na pięknego zamiokulkasa. Teraz pięknie się rozrasta

Użytkowniczka Instagrama z profilu @sprytne_triki podzieliła się sposobem na odratowanie zamiokulkasa, który przestał wypuszczać nowe liście. Jak sama przyznała w nagraniu, trikiem podzielił się z nią stary ogrodnik, którego rośliny zawsze wyglądały na bujne i zdrowe. Podpowiedział, by wykorzystała pestki słonecznika. To właśnie one mają pomóc zamiokulkasowi odżyć, żeby zaczął wypuszczać nowe liście.

 

Jak wykorzystać pestki słonecznika do odratowania zamiokulkasa? Wystarczy zmielić je na pył, a następnie wymieszać go z odrobiną ziemi do kwiatów. Gotowe podłoże można wykorzystać podczas przesadzania rośliny, wypełniając nim doniczkę. Jeśli jednak nie planujesz przesadzać zamiokulkasa, podsyp wierzchnią warstwę ziemi gotowym nawozem z pestkami słonecznika. Dzięki temu roślina będzie pobierać z gleby cenne składniki i szybko zacznie wypuszczać nowe liście, a stare bardziej się zazielenią.

Domowa odżywka do zamiokulkasa. Wystarczy łyżka jednego produktu

Jeśli nie masz pod ręką pestek słonecznika, zastosuj inny domowy trik na zasilenie zamiokulkasa. Możesz sięgnąć po produkt z kuchni. Mowa oczywiście o żelatynie. Wystarczy łyżkę produktu rozpuścić w szklance gorącej wody i poczekać, aż mieszanka ostygnie. Następnie rozcieńcz płyn w trzech szklankach wody i dopiero takim roztworem podlej roślinę. Takim nawozem należy zasilać zamiokulkasa przynajmniej raz w miesiącu. 

Więcej o: