Jakie rośliny do sypialni? Nie tylko poprawią jakość snu, ale i oczyszczą powietrze z toksyn

Wiele osób uważa, że w sypialni nie powinniśmy stawiać roślin ani kwiatów doniczkowych, ponieważ zabierają tlen. To nie do końca prawda. Istnieją rośliny, które warto trzymać w sypialni. Nie tylko poprawią nasz sen, ale także pochłoną szkodliwe substancje.

Jakie rośliny warto trzymać w sypialni? Nie każdy wie, że właściwy dobór roślin w tym pomieszczeniu może poprawić jakość naszego snu. Istnieje kilka gatunków kwiatów szczególnie polecanych do sypialni.

Zobacz wideo Jak dbać o skrzydłokwiat? Wypróbuj ten domowy nawóz

Jakie rośliny są najzdrowsze do sypialni? Dzięki niektórym roślinom będziesz lepiej się wysypiać

Wśród wielu osób panuje przekonanie, że rośliny zabierają tlen, dlatego niewskazane jest trzymanie ich w sypialni. To przekonanie ma swoje uzasadnienie — większość roślin i kwiatów nocą oddaje dwutlenek węgla, a pobiera tlen. Nie każdy jednak wie, że nie wszystkie gatunki funkcjonują w taki sposób. Szczególne polecane do sypialni są rośliny, które w ciągu nocy oczyszczają powietrze i produkują tlen. Są to między innymi kaktusy i sukulenty. Dzięki ich obecności nasz sen będzie spokojniejszy, wstaniemy wyspani i lepiej dotlenieni. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jakie rośliny można trzymać w sypialni? Istnieje kilka gatunków, które poprawią jakość snu

Nie tylko sukulenty nadają się do hodowli w sypialni. Popularna wężownica oczyszyszcza powietrze, a także je nawilża. Pochłonie również szkodliwe związki, jak formaldehydy, które prowadzą do bólu głowy. Inną rośliną, jaką warto trzymać w sypialni, jest aloes. Wspaniale oczyszcza powietrze, a dodatkowo nie jest wymagający w uprawie. W nocy pochłania dwutlenek węgla i oddaje tlen, dzięki czemu wstaniemy bardziej wyspani i wypoczęci. Podobnie działa lawenda, która dodatkowo wykazuje właściwości odprężające, a jej zapach spowalnia tętno, co ułatwia zasypianie.

Więcej o: