Kupili ponad 120-letni opuszczony dom. Nie mogli uwierzyć, co w nim znaleźli

Pewna para zdecydowała się na zakup 120-letniego domu. Budynek, znajdujący się na Majorce, od lat 80. stał opuszczony. Relacją z tego, co zastali w środku podczas pierwszych porządków, podzielili się na platformie TikTok.

Aplikację TikTok wyróżnia to, że w pełni bazuje na krótkich formach wideo, które pozwalają w zwięzły sposób przekazać nawet złożone treści. W sieci coraz większą popularnością oprócz tanecznych formatów cieszą się profile osób, które dzielą się z internautami ciekawymi doświadczeniami ze swojego życia. Pewna para przy okazji kupna domu, postanowiła podzielić się relacją z tego, co zastali w środku, gdy się do niego dostali.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Elżbieta Romanowska o pracy w "Nasz nowy dom". Co robi na planie? "Nie czuję się w obowiązku by wchodzić w czyjeś kompetencje"

Kupili dom z 1900 roku. Relacją z jego renowacji podzieli się w sieci

Kilka miesięcy temu na profilu Picornell House na TikToku pojawiło się nagranie, w którym pewna para pochwaliła się zakupem mieszkaniowym na Majorce, jakiego dokonała rok wcześniej. Jak się okazuje, budynek został wzniesiony w 1900 roku, a od lat 80. stoi opuszczony. Dwa tygodnie przed opublikowaniem nagrania w sieci, para rozpoczęła proces renowacji, relacją z tego co zastali, gdy dostali się do środka domu, podzielili się z internautami.

Rok temu kupiliśmy opuszczony dom. Został zbudowany w 1900 roku i stoi opuszczony od ok. lat 80.

Zaczęli od gruntownego oczyszczania terenu z pozostawionych rzeczy, chwastów oraz zieleni. Po tym etapie odsłoniły się, wcześniej ukryte liczne mozaiki na ścianach. Część z nich, według podejrzeń autorki nagrania, mogła być własnoręczna. Wiele komentujących dziwiło się, dlaczego para nie zdecyduje się na wyburzenie budynku i postawienie całej konstrukcji od nowa. W kolejnych filmach para wyjaśniła, że historia jest dla nich ważna i to właśnie na jej bazie chcą odbudować wiekowy dom.

Wielu z was nie rozumiało, dlaczego po prostu wyburzamy wszystkiego. Rodzaj konstrukcji jest jednym z powodów, dla których nie wyburzamy wszystkiego przed nową budową. Historia ma znaczenie i chcemy zachować jej jak najwięcej.

Para zdecydowała się zmienić plany dotyczące remontu domu

W 5 części relacji, którą para zamieściła na platformie TikTok tłumaczy, że musiała zmienić plany, co do renowacji ponad 100-letniego domu. Finalnie zdecydowali się całkowicie go rozebrać, a następnie zbudować całkowicie od podstaw. Para zaznaczyła, że postara się wykorzystać jak najwięcej materiałów, pozostałych po pierwotnym domu.

Projekt będzie nową konstrukcją, ale postaramy się wykorzystać jak najwięcej materiałów, takich jak kamienie oraz płytki.
Więcej o: