Zanurz i wyszoruj materiał. Kanapa będzie jak z salonu. "Wygodne, szybkie"

Kanapa czy sofa z czasem traci swój pierwotny wygląd. Co zrobić, gdy staje się poszarzała i pełna na niej sierści i kurzu? Pewna internautka pokazała, sprytne rozwiązanie. Okazuje się, że niekoniecznie trzeba wzywać serwis sprzątający, bo wystarczy rzecz, którą mamy w domu.

Media społecznościowe są pełne "życiowych trików", które mają na celu przyspieszenie i ułatwienie codziennych zadań. Pewna użytkowniczka TikToka zaintrygowana nietypową techniką czyszczenia kanapy, postanowiła ją przetestować. Czy ta sprytna metoda na utrzymanie porządku i higieny w domu przy minimalnym wysiłku okazała się skuteczna? Oto rezultaty.

Zobacz wideo Które cechy Małgosi Majdan uznaje za irytujące?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Domowy sposób na czyszczenie kanapy. Mebel znowu będzie zachwycał wyglądem

Ta metoda czyszczenia jest niekonwencjonalna i opiera się przede wszystkim na kapsułce z detergentem do prania i pokrywce np. patelni lub garnka. Użytkowniczka Tiktoka, którą znajdziemy pod nazwą @natitestuje postanowiła zaprezentować, jak ten nietypowy sposób sprzątania kanapy zadziała u niej. Zrób to krok po kroku.

  1. Zacznij od odkurzenia kanapy, aby usunąć luźny brud, kurz i sierść zwierząt.
  2. Umieść kapsułkę detergentu do prania w misce, a następnie zalej wrzącą wodą, aby się rozpuściła.
  3. Owiń ściereczkę z mikrofibry wokół pokrywki garnka, związując ze sobą przeciwległe rogi, aby użyć jej jako dużej szczotki do szorowania.
  4. Zanurz pokrywkę w roztworze detergentu, a następnie użyj jej do wyszorowania poduszek i ramy kanapy.
  5. Opłucz ściereczkę i powtórz proces szorowania, używając czystej wody, aby usunąć wszelkie pozostałości.
  6. Poczekaj, aż kanapa wyschnie.

Można używać różnych roztworów czyszczących z tą samą techniką czyszczenia pokrywką. Niektórzy używają płynnego detergentu do prania, rozcieńczonego octu lub innych produktów. Całość podsumowała słowami:

Kanapa wygląda całkiem całkiem. Mam dużo zwierząt i zawsze niestety trochę bałaganu jest, nawet mimo regularnego czyszczenia. Wygodne, szybkie i nie aż tak drogie.

Czyszczenie kanapy z tkaniny jest łatwe i tanie. Jak usunąć nieprzyjemne zapachy?

Chociaż możesz zamaskować zapach za pomocą dezodorantu do tapicerki, jest to tylko tymczasowe rozwiązanie i możesz wrócić do miejsca, w którym zacząłeś zaledwie kilka godzin później. Zamiast tego warto wypróbować łatwy do przygotowania naturalny środek do czyszczenia tkanin, który na dobre usunie brzydkie zapachy. Jedyne czego potrzebujesz to sody oczyszczonej.

  1. Usuń okruchy z powierzchni sofy.
  2. Posyp całą sofę sodą oczyszczoną i pozostaw na co najmniej 20 minut.
  3. Po upływie tego czasu odkurz sofę za pomocą nasadki ze szczotką.
  4. Opcjonalnie, aby usunąć uporczywe plamy, wymieszaj sodę oczyszczoną z suchym środkiem do czyszczenia dywanów i pozostaw na kolejne 20 minut.
Więcej o: