Jak sadzić trawę pampasową? Zrób jedną rzecz. Puszyste pióropusze będą cieszyć oczy, aż do zimy

Trawa pampasowa to bylina z grupy kępiastych. Jak należy ją pielęgnować? Podpowiadamy, kiedy ją sadzić i jak o nią dbać, aby stanowiła piękny element dekoracyjny w naszym ogrodzie.

Inaczej nazywana jest kortaderią lub okolczem srebrzystym. Pochodzi ze stepów Południowej Ameryki i chętnie jest uprawiana w polskich ogrodach. Jak ją pielęgnować, aby pięknie i zdrowo rosła?

Zobacz wideo Jak dbać o pelargonie? Przepisy na domowe nawozy

Kiedy sadzić trawę pampasową? Nie przegap terminu, a będzie kwitła aż do grudnia

Z racji tego, że kortaderia pochodzi z innego klimatu, wymaga sporo pracy, aby pięknie rosła w polskich warunkach. Trawę pampasową sadzimy z sadzonek od kwietnia do września, jednak najlepszym terminem przesadzania do gruntu jest okres wiosenny, ponieważ dzięki temu roślina zdąży się zaaklimatyzować i zaadaptować do nowych warunków. Trawa pampasowa wymaga gleby żyznej, lekko kwaśnej i próchniczej oraz bardzo nasłonecznionego stanowiska. Jeśli posadzimy ją w cieniu lub półcieniu, może zacząć marnieć. Pod koniec lata na roślinie pojawiają się białe puszyste pióropusze, które utrzymują się nawet do grudnia. Pamiętajmy także, że trawa pampasowa nie lubi stojącej wody, gdyż może to doprowadzić do gnicia korzeni i obumierania rośliny. Kortaderia nie powinna rosnąć przy zbiornikach wodnych, a idealnym stanowiskiem będzie teren o lekkim nachyleniu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Czy trawę pampasową można uprawiać w donicy? Musisz pamiętać o jednej rzeczy

Trawa pampasowa może urosnąć nawet do 2 metrów i rośnie stosunkowo szybko. Można posadzić ją także w donicach, jednak należy pamiętać, aby na zimę schować roślinę do wnętrza. Najlepiej do chłodnego pomieszczenia, gdzie temperatura nie będzie wyższa niż 10 stopni Celsjusza. 

Więcej o: