Ryszard Rynkowski od 51 lat występuje na scenie. Zdradził, ile wynosi jego emerytura

Emerytury gwiazd i osób publicznych to temat, który wzbudza ogromne zainteresowanie oraz wiele emocji. Jakiś czas temu wysokość otrzymywanego świadczenia zdradził również Ryszard Rynkowski. Na jaką kwotę może liczyć? Okazuje się, że nie jest zbyt wysoka.

Ryszard Rynkowski to popularny polski wokalista, kompozytor oraz pianista. Przez kilka lat występował w zespole Vox, później rozpoczął karierę solową. Jego utwory do dziś cieszą się ogromną popularnością. Mimo wieloletniej kariery oraz licznych koncertów okazuje się, że nie może liczyć na zbyt wysoką emeryturę.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak wygląda emerytura Majdana? "Znalazłem sobie pracę w mediach"

Emerytury gwiazd to temat, który wzbudza emocje. Ryszard Rynkowski zabrał głos w dyskusji

Wysokość emerytur polskich gwiazdy to temat, o którym od dłuższego czasu jest głośno. Ponieważ wiele z nich przez lata pracowało na umowę o dzieło, nie należą one do najwyższych, a niekiedy są wręcz bardzo niskie. Z tego powodu nieczęsto zdarza się, by artyści utrzymywali się tylko ze świadczeń. Wielu z nich wciąż kontynuuje karierę, zaś inni znaleźli inne źródła dochodu, które pozwalają im się utrzymać. Do dyskusji na ten temat jakiś czas temu dołączył również wokalista i kompozytor Ryszard Rynkowski.

Jaką emeryturę otrzymywał Ryszard Rynkowski? Kwota szokuje

Kilka lat temu piosenkarz zdradził, jaka kwota z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zasila jego konto co miesiąc. Jej wysokość była co najmniej zaskakująca. - Już mam emeryturę, 1160 zł. Ale moja prawdziwa emerytura to centrum rehabilitacyjne w Brodnicy, ponad 800 metrów. Dwa piętra wynajęliśmy firmie medycznej — przyznał wtedy w rozmowie z "Super Expressem". Jak sytuacja wygląda dziś?

Na jaką emeryturę może liczyć Ryszard Rynkowski? Utrzymuje się nie tylko z niej

Jak podaje "Superbiz" artysta otrzymuje emeryturę w podobnej wysokości co Maryla Rodowicz. Wedle portalu jest to od 1200 do 1600 zł miesięcznie, czego nie poprawiła w znaczny sposób nawet wyjątkowo wysoka waloryzacja. Jednak warto mieć na uwadze, że obecnie głównym źródłem utrzymania Ryszarda Rynkowskiego jest nie tylko pobierane świadczenie. Oprócz tego wokalista już kilka lat temu postanowił zabezpieczyć się na przyszłość i zainwestować w klinikę specjalizującą się w leczeniu schorzeń ortopedycznych, której jest właścicielem. Dzięki temu nie narzeka na swoją sytuację finansową.

Więcej o: