Podgrzej i wlej do muszli. Żółte zacieki znikną, a biel będzie razić po oczach

Żółte zacieki na toalecie to zmora wielu z nas. Nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale także trudno się ich pozbyć. Na szczęście istnieje sprawdzony domowy trik, który pomoże poradzić sobie z tym problemem.

Czyszczenie toalety to nie jest miłe zajęcie. Zamiast kupować drogie specyfiki, warto wypróbować domowy sposób, który poradzi sobie z żółtymi zaciekami, kamieniem i nieestetycznym osadem. Podpowiadamy ekologiczny i szybki sposób na czystą muszlę klozetową.

Zobacz wideo Jak wyczyścić kran i usunąć osad z kamienia? Podpowiadamy

Z czego biorą się żółte zacieki na muszli klozetowej? Winowajcą jest woda

Zacieki na muszli klozetowej o żółtym lub rdzawym kolorze najczęściej powstają w wyniku twardej wody w rurach, z której wytrącają się związki żelaza, wapnia i magnezu. Przyklejają się one do powierzchni i tworzą zacieki lub trudny do usunięcia osad. Sklepowe preparaty nie zawsze przynoszą oczekiwany efekt, dlatego warto wypróbować domowe sposoby. Są nie tylko ekologiczne, ale również proste i skuteczne. Jak usunąć żółte zacieki domowym sposobem?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Podgrzej i wlej do muszli. Żółte zacieki znikną w mgnieniu oka

Potrzebujesz octu spirytusowego, który kupisz w większości sklepów spożywczych. Kosztuje on nie więcej niż 5 zł, a potrafi zdziałać cuda. Jak wykorzystać ocet w czyszczeniu toalety? Nie wystarczy wlać go do muszli. Zanim przystąpimy do działania, należy pozbyć się stojącej wody, którą możesz wybrać pojemnikiem. Następnie podgrzej ocet w garnku i odczekaj kilka minut, aby przestygnął. Nie powinien być wrzątkiem, ponieważ możemy uszkodzić powierzchnię muszli. Kiedy nabierze odpowiedniej temperatury, wlej część octu do toalety, a drugą część nasącz papierowymi ręcznikami i umieść w kołnierzu muszli, a potem pozostaw przynajmniej na kilka godzin, a najlepiej na noc. Rankiem zdejmij ręczniki i spłucz wodę, a po zaciekach nie powinno być śladu.

Więcej o: