Te imiona przynoszą dziewczynkom szczęście. Dziś nieczęsto się je nadaje

Wybór imienia dla dziewczynki wcale nie jest prosty. Niektórym przychodzi to od razu, inni długo zastanawiają się, jak nazwać swoją pociechę. Pewnym tropem może być sprawdzenie znaczenia imienia. Chyba każdy chce, by ich córeczka miała w życiu szczęście, prawda?

Do wyboru mamy dziesiątki imion, które możemy nadać swojej córce. Mimo to wybór nie zawsze jest łatwy. Jeśli nazwiemy ją klasycznie, niektórym może się to wydawać zbyt banalne, jeśli zaszalejemy - usłyszymy, że będzie miała problemy wśród rówieśników. Do tego dochodzą jeszcze personalne skojarzenia z osobami, które sami znamy, a które noszą właśnie dane imię.

Zobacz wideo Nowo narodzony syn Wiśniewskiego na drugie ma żeńskie imię. Będą przykrości w szkole?

Jak wybrać imię dla dziewczynki?

Niektórzy wybór imienia dla dziecka pozostawiają... jemu samemu. Jakiś czas temu pisaliśmy o pewnej mamie, która poszukiwała znaków, które miała jej wysyłać dusza jej jeszcze nienarodzonej córeczki. Sprawdźcie, jak się to potoczyło:

Ciekawym sposobem na znalezienie idealnego imienia dla dziewczynki jest przeanalizowanie znaczeń. Być może zainteresuje was takie, które przynosi dziecku szczęście. Okazuje się, że w księdze imion trochę ich znajdziemy. Co ciekawe, nie ma wśród nich tych, które od kilku lat królują na listach najczęściej wpisywanych w urzędach. Za to niektóre są dosyć zapomniane, choć wcale nie przestarzałe czy nietypowe.

Jakie imiona dla dziewczynek przynoszą szczęście?

Na liście znajduje się kilka pozycji. Mają one sprawiać, że osoby, które je noszą będą odnosić w życiu wiele sukcesów. Stoicie właśnie przed wyborem imienia dla córki? Rozważcie któreś z poniższych:

  • Wiktoria - pochodzi z łaciny i oznacza oczywiście zwycięstwo; 
  • Beata - pochodzi z łaciny i oznacza błogosławiona, szczęśliwa;
  • Edyta - pochodzi z mieszanki języka starogermańskiego i staroangielskiego. Oznacza walczącą o dobrobyt i pomyślność;
  • Olga - pochodzi z języka starorosyjskiego jako przekształcenie ze skandynawskiego Helga, oznaczającego szczęśliwa, pomyślna;
  • Felicja - również pochodzi z łaciny i oznacza szczęśliwa;
  • Weronika - pochodzi z języka greckiego i oznacza nieść zwycięstwo.

Trzeba przyznać, że te imiona rzeczywiście nie są dziś bardzo popularne. Zdecydowanie jednak warto rozważyć ich wybór. Są nie tylko piękne, lecz także o wartościowym znaczeniu.

Więcej o: