W wieku 20 lat usunięto jej 21 zębów. Teraz żyje z protezami. "Odczułam wielką ulgę"

Kiedyś uważała to za swój kompleks, teraz jest to jej znak rozpoznawczy. 29-latka ujawnia, że 9 lat wcześniej została zmuszona do założenia protezy zębowej. Wszystko zaczęło się już w dzieciństwie.

Na początku był dość niepozorną aplikacją służącą do śledzenia ruchu warg i tworzenia muzycznych filmów. Obecnie TikTok służy do udostępniania wideo i pozwala użytkownikom tworzyć oraz udostępniać krótkie filmy na dowolny temat. Rozrywka i taniec nadal są najpopularniejszymi rodzajami materiałów, lecz można tam również znaleźć wiele innych treści poruszających różne kwestie. Dużą popularnością cieszą się także profile osób, które dzielą się w sieci historiami z życia. Podobnie było w przypadku pewnej 29-letniej Lacey Danielle Dunaway z Missisipi.

Zobacz wideo Dagmara ma sposób na o swój piękny uśmiech. Myje zęby osiem razy dziennie

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

W wieku 20 lat była zmuszona usunąć 21 zębów. Obecnie żyje z protezami

Pewna 29-latka ze Stanów Zjednoczonych postanowiła podzielić się w sieci pewnym sekretem. Lacey Danielle Dunaway z Missisipi, aktywna w mediach społecznościowych, a szczególnie na TikToku, w jednym z nagrań zaprezentowała się bez protezy zębowej. Jak podaje portal DailyMail, jako dziecko Dunway nie przywiązywała zbyt dużej wagi do higieny jamy ustnej i regularnego mycia zębów. Wieloletnie zaniedbania okazały się opłakane w skutkach. Jako 20-letnia kobieta zmuszona była usunąć 21 zębów, które nie tylko powodowały ból, ale były także wykruszone oraz popsute.

Znalazłam dentystę dość szybko i odczułam wielką ulgę, gdy znalazłam lekarza, który chce wyrwać mi wszystkie zęby, będąc tak młodym jak ja. Opracowaliśmy dla mnie plan protezy i po kilku tygodniach usunięto mi 21 zębów.

Kiedyś wstydziła się swojego uśmiechu, teraz pokazuje się bez protezy zębowej w internecie

Czekając dwa miesiące na całkowite zagojenie się dziąseł po usunięciu 21 zębów, Lacey została wyposażona w nową protezę. Niestety, ale pierwszy egzemplarz okazał się za duży i pasujący zakupiła dopiero kilka miesięcy później. W tym czasie nauczyła się funkcjonować bez niej. Po 9 latach, Amerykanka nabrała pewności siebie, a jej uśmiech nie jest już dla niej powodem do wstydu. Na jej profilu na TikToku znajdziemy wiele filmów, w których 29-latka bez krępacji wyciąga sztuczne uzębienie i zwraca się do obserwatorów. W planach ma założenie implantów, lecz obecnie jest to wydatek, na który nie może sobie pozwolić. Jak podaje DailyMail tłumaczyła:

Bardzo chciałabym mieć implanty, ale nie sądzę, że to się kiedykolwiek stanie. Po prostu nie mam na nie pieniędzy w tej chwili. Moja rodzina i przyjaciele byli moim wsparciem i kochają mnie bez względu na to, czy jestem bezzębna, czy nie.
Więcej o: