Czego nie lubią osy? Przygotuj domowy odstraszacz z użyciem tych składników, a nawet się nie zbliżą

W sezonie wakacyjnym wiele osób zastanawia się, jak odstraszyć osy, by uniknąć użądlenia. Często nie trzeba sięgać po sklepowy środek na osy. Wystarczy wziąć kilka składników z domowych szafek, a prawisz, że będą trzymały się od ciebie z daleka. Czego nie lubią osy? Podpowiadamy.

Wiele osób obawia się użądlenia przez osy i pszczoły. Jeśli jesteś jedną z nich, sięgnij po domowy preparat, który skutecznie je odstraszy. Wystarczy kilka składników, za którymi te owady nie przepadają. Czego nie lubią osy i jak przygotować odstraszacz, który będzie trzymał je od nas z daleka?

Zobacz wideo Wakacyjna pierwsza pomoc, czyli jak przykleić plaster, złagodzić oparzenia i ukąszenia owadów

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czego nie lubią osy? Wykorzystaj te aromaty, by stworzyć domowy preparat na osy

Żeby dostraszyć pszczoły oraz osy trzeba wykorzystać składniki, za których zapachem nie przepadają. Wówczas będą trzymały się z daleka od nas oraz naszego domu. Warto wiedzieć, że osy przede wszystkim odstrasza aromat bazylii, mięty, majeranku i tymianku. Dlatego warto obsadzić nimi ogród i miejsca, w których spędzamy latem najwięcej czasu. Osy nie przepadają też za zapachem cytryny, piołunu oraz eukaliptusa. Jeśli masz pod ręką czosnek, również skutecznie wykurzy owady z twojej okolicy. Warto także sięgnąć po olejek z drzewa herbacianego lub świeżomieloną kawę. Ta ostatnia wysypana na miseczkę i podpalona wykurzy także komary. Wykorzystując tę wiedzę, swoim trikiem na odstraszenie os podzieliła się użytkowniczka TikToka z profilu @holisticradiantselfcare. 

Jak odstraszyć osy? Wystarczy kilka składników

Tina Marie pokazała na nagraniu jak przygotować domowy płyn odstraszający osy i pszczoły. Do butelki z atomizerem wlała wodę, a następnie dodała kilka kropli płynu do mycia naczyń. Tak przygotowaną bazę wzbogaciła olejkami eterycznymi, których zapachy odstraszają osy. Użyła po dziesięć kropli z każdego aromatu, a korzystała z olejku goździkowego, olejku z geranium, olejku z trawy cytrynowej oraz olejku z mięty pieprzowej. Gotową mieszankę przed użyciem należy dobrze wstrząsnąć i spryskać ramy okien oraz drzwi, by osy nie dostawały się do domu. Spędzając czas na działce, warto spryskać też donice kwiatów, które stoją w pobliżu oraz wszystkie meble ogrodowe. 

Więcej o: