Wcieraj co wieczór w brwi i rzęsy. Będą gęste i błyszczące, zanim się obejrzysz!

Ten naturalny kosmetyk jest absolutnym numerem jeden, jeśli chodzi o zagęszczanie rzęs oraz brwi. Mowa o powszechnie znanym oleju, który niesamowicie wpływa na kondycję naszych włosów, skóry i paznokci. W dodatku w aptece dostaniesz go nawet za 10 złotych.
Zobacz wideo Zobacz wideo: Problemy z maskarą? Mamy patenty na plamy z tuszu

Zamiast myśleć o sztucznych rzęsach, wystarczy, że wybierzesz się do apteki po olejek rycynowy. Ten niezwykły specyfik, pozyskiwany z nasion rącznika pospolitego, potrafi zdziałać cuda. W kosmetyce wykorzystywany jest do produkcji kosmetyków, przeznaczonych do pielęgnacji skóry paznokci i włosów. Wcierając go co wieczór w brwi i rzęsy sprawisz, że z czasem staną się mocne, gęste i lśniące. To także naturalne remedium na wypadające rzęsy.

Do takiego zabiegu należy wybrać czysty olejek rycynowy, ponieważ wszelkie dodatki mogą podrażnić delikatną skórę wokół oczu. Najlepiej wybrać olej tłoczony na zimno, w 100 procentach naturalnego pochodzenia. Buteleczkę takiego "magicznego eliksiru" z powodzeniem dostaniemy w najbliższej aptece, a jej cena nie będzie wygórowana. Koszt preparatu zależy oczywiście od pojemności opakowania i producenta, ale najtańszy znajdziesz nawet za 10 złotych, do ok. 30.

W aptece dostaniesz go nawet za 10 zł. Ten naturalny kosmetyk to prawdziwy hit!

Olejek rycynowy stymuluje cebulki włosów, pobudzając ich wzrost. Dzięki regularnemu stosowaniu go, możemy zapewnić sobie więc nie tylko piękną fryzurę, ale i zagęszczone rzęsy. Olejek rycynowy nie tylko je wzmocni i nawilży, ale też wpłynie nieco na ich kolor, przyciemniając go.

Za te wyjątkowe właściwości olejku rycynowego odpowiada wysoka zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych. Omega-9 i Omega-6 pełnią bardzo ważną role odnośnie kondycji włosów. Najlepszy efekt uzyskamy, stosując je zarówno zewnętrznie - np. w postaci olejku na rzęsy i brwi, oraz wewnętrznie - np. w postaci oleju spożywczego, suplementów. Olejek rycynowy to także kopalnia minerałów, białek i witamin. Kluczowa jest tu witamina E, która jest jednym z najsilniejszych oksydantów naturalnego pochodzenia.

Olejek rycynowy na rzęsy. Nakładaj na noc, a staną się gęste i odżywione

Jak stosować olejek rycynowy na rzęsy i brwi? Najlepiej zaaplikować go tuż przed snem, żeby mógł wchłonąć się w jego trakcie. Najpierw, należy dokładnie oczyścić rzęsy i brwi, pozbywając się wszelkiego makijażu. Olejek rycynowy nakładamy na specjalny pędzelek lub zwykły wacik. Następnie, delikatnie wmasowujemy substancję. Jeśli olejek dostanie się do oczu, należy natychmiast przepłukać je wodą. Resztki olejku zmywamy podczas porannej pielęgnacji.

Jak każdy preparat, olejek rycynowy może powodować u niektórych stan alergiczny. Dlatego przedtem najlepiej jest wykonać próbę uczuleniową. Jeśli już w trakcie jego stosowania zaobserwujemy niepokojące symptomy, wówczas należy przerwać stosowanie. Jeśli, pomimo tego, objawy nie ustąpią w kolejnych dniach, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

Więcej o: