Jakiej witaminy brakuje, gdy wypadają włosy? Włącz do diety te produkty. Pasma odzyskają dawny blask

Masz problem z wypadającymi włosami? Jeśli organizm nie otrzymuje niezbędnych składników odżywczych, pasma stają się osłabione. Podpowiadamy, jakich witamin brakuje, gdy nadmiernie wypadają włosy.

Kiedy gubisz włosy w większej ilości niż zazwyczaj, to znak, że w organizmie czegoś brakuje. Jaki jest tego powód? Problem może leżeć w niewłaściwej diecie. Podpowiadamy, co jeść, aby zapobiec wypadaniu kosmyków i w jakich produktach znajdziemy najwięcej witamin i składników odżywczych. Nie zapomnij jednak o wizycie u lekarza, który na podstawie badań ustali przyczynę problemu.

Zobacz wideo Jacek Szawioła układał włosy Dudzie. "Chyba wszyscy daliśmy się nabrać"

Dlaczego wypadają włosy? Przyczyn może być wiele

Włosy są osłabione i łamliwe, a na szczotce pozostaje coraz więcej kosmyków? Przyczyn wypadania włosów może być wiele. Powodem mogą być między innymi problemy hormonalne, stres, niewłaściwe kosmetyki, czy uwarunkowania genetyczne, ale także zła dieta i niedostarczanie organizmowi odpowiednich składników i witamin. Pamiętajmy, że właściwe odżywienie jest nie tylko kluczem do pięknych włosów, skóry, czy paznokci, ale także do lepszego samopoczucia.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Jakich witamin brakuje, kiedy wypadają włosy? Zadbaj o dietę bogatą w witaminy i składniki odżywcze

Jednym z najczęstszych powodów wypadania kosmyków jest niedobór witaminy B7, czyli biotyny. Jest ona odpowiedzialna za proces syntezy keratyny, czyli jednego z podstawowych budulców włosów i paznokci. Biotynę znajdziemy w takich produktach, jak żółtka jaj, mięso oraz pieczywo pełnoziarniste. Wypadanie włosów może być również spowodowane niedoborem żelaza, które zawierają czerwone mięso, szpinak i inne rośliny liściaste, a także strączki. Ważną rolę odgrywa także cynk, a jego niewystarczający poziom w organizmie objawia się osłabieniem paznokci i włosów. 

Więcej o: