Starłam na tarce i zalałam wodą. Turkuć podjadek uciekał z ogrodu aż się kurzyło

Turkuć podjadek jest owadem, który może wyrządzić niemałe szkody w ogrodzie. Jeśli chcesz więc uchronić rośliny przed zmarnowaniem, wykorzystaj domowe sposoby, które sprawią, że szybko się wyniesie. Potrzebne składniki możesz mieć już pod ręką, by od razu ich użyć.

Turkuć podjadek jest niewielkim, choć uciążliwym szkodnikiem, który potrafi panoszyć się po działkach. Drąży pod ziemią tunele, które uszkadzają korzenie roślin. Gdy turkuć podjadek wykopie ich odpowiednio dużo, kwiaty i plony błyskawicznie zaczną obumierać, kiedy ich system korzeniowy zostanie zniszczony. Jak więc ochronić ogród przed jego atakiem? Wystarczą sprytne domowe sposoby.

Zobacz wideo Jak dbać o sadzonki pomidora?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co zrobić, żeby turkuć podjadek przestał wyrządzać szkody w ogrodzie? Wystarczy jeden składnik

Jednym ze skutecznych sposobów na pozbycie się tego niewielkiego szkodnika jest wykorzystanie szarego mydła. Jedną kostkę można kupić już za 3 zł, a błyskawicznie rozprawi się z owadem. Trzeba zetrzeć je na tarce, a następnie powstałe wiórki zalać gorącą wodą. Mieszaj wszystko do czasu, aż mydło całkowicie się rozpuści. Poczekaj, aż mikstura przestygnie, a następnie wlej ją do gniazda. Po chwili zobaczysz, jak turkuć podjadek wyskakuje z tunelu. Możesz wtedy go wyłapać, a następnie wywieźć w miejsce oddalone od swojej posesji, by znów nie zaczął wyrządzać na niej szkód.

Turkuć podjadek szybko się wyniesie, gdy zastosujesz dwa składniki z kuchni. Nie będzie po nim śladu

W taki sam sposób zadziała również dowolny olej. Zamiast więc tworzyć mydlaną mieszankę, sięgnij po dowolny tłuszcz np. olej rzepakowy i wlej go do tunelu turkucia. Gdy zacznie uciekać, złap go, by następnie wynieść go z daleka od ogrodu. Turkuć podjadek nie toleruje też aromatu szałwii, więc jeśli masz to zioło w domu, przygotuj nasycony napar, a gdy przestygnie, wlej go do gniazda owada. Dalej postępuj dokładnie tak, jak w przypadku wykorzystania mydlanego płynu lub oleju, a turkuć podjadek przestanie być problemem.

Więcej o: